Dlaczego należy zdejmować na noc ruchome protezy zębów?
21 lutego, 2021
Czym wyróżniają się mosty protetyczne wśród innych wypełnień?
22 lutego, 2021
Pokaż wszystkie

Higiena zębów zależy od dotrzymywania czystości zębów oraz cyklicznych wizyt w gabinecie dentystycznym. Nawet drobne próchnicze ubytki zębów lepiej na bieżąco wypełnianie, aby powstrzymywać rozwój próchnicy oraz nasilania się problemów ze stanem zębów. Przynajmniej raz na pół roku należy umówić się na wizytę w gabinecie dentystycznym, aby ocenił jamę ustną oraz wyleczył potencjalne ubytki. Takie leczenie zachowawcze jest gwarancją zdrowego uśmiechu na dłużej.

Zdarza się, że higienizacja zębów jest niewystarczająca. To z powodu niewielkiej higieny albo jej kompletnego braku, głównie powstają problemy jamy ustnej. Dlatego leczenie zachowawcze powinno się podejmować zawsze wtedy, kiedy zdarzy się taka potrzeba. Rozbudowa się próchniczych ubytków może wywołać konieczność obszerniejszych działań stomatologicznych. Na przykład przez bardziej wymagające leczenie kanałowe.

Zwykle prawidłowej profilaktyce towarzyszy cykliczne usuwanie kamienia nazębnego – głównego czynnika rozwoju próchnicy. Systematyczne oczyszczanie zębów w gabinecie stomatologicznym, zmniejsza ryzyko konieczności korzystania z leczenia zachowawczego. Im lepiej zadbane zęby, tym mniejszy kłopot. Zwykle przy cyklicznych wizytach dentystycznym, leczenie zachowawcze jest wymagane tylko od czasu do czasu. Trzeba sprawdzać stan swoich zębów systematycznie.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok