Czym wyróżniają się mosty protetyczne wśród innych wypełnień?

Zdrowa jama ustna – jak to osiągnąć?
21 lutego, 2021
Ile wiesz o implantach stomatologicznych?
22 lutego, 2021
Pokaż wszystkie

Lukę powstała w wyniku utraty zęba powinno się wypełnić nie tylko ze względu na estetykę uśmiechu, ale także ze względu na zdrowie jamy ustnej. Obok metod uzupełnienia luki takich, jak ruchome protezy lub implanty, są protetyczne mosty.

Zastosowanie mostu protetycznego pozwala na wypełnienie dziury po usuniętym zębie, opierając go na naturalnych zębach pacjenta. Mosty protetyczne wykonywane są z trzech cząstek: 2 filarów, czyli koron zębowych, jakie mocuje się na zęby w sąsiedztwie  luki oraz z przęsła, jakie wypełnia lukę. Taka technika uzupełnienia jest o tyle dobry, że aplikuje się go na stałe, a to jest znacznie bardziej komfortowe w odróżnieniu od ruchomych protez.

Wymaganiem, które należy wypełnić, żeby można było użyć most protetyczny, jest obecność sąsiednich zębów, jakie będą wsparciem dla mostu. Aby most mógł zostać zamocowany dentysta obrabia zęby pacjenta i przystosowuje je do roli oparcia.

Protetyczne mosty są tak wygodne, że aplikuje się je też w przypadku miejsc na większą ilość zębów zamiast jednego. Wbrew obawom niektórych pacjentów, protetyczne mosty są tak dostosowane do jamy ustnej, że cząstki pokarmu nie przedostają się pod nie. To daje dużą wygodę.

Dodatkowym walorem protetycznych jest to, że stanowią wygodne uzupełnienie i jednocześnie odtwarzają brakujące zęby na poziomie funkcjonalnym i estetycznym.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok