Licówki

Nakładanie licówki to typowo estetyczny zabieg. Licówka jest płatkiem porcelany, który ukrywa niedoskonałości zęba, pomagając tym samym uzyskać piękny i zdrowy uśmiech. Jest zalecana w przypadku martwych zębów, przebarwień korony zęba, czy korekty kształtu zęba. Dzięki porcelanie zęby zyskują naturalny i zdrowy wygląd. Z jej pomocą można też doskonale uzupełnić przerwy w uzębieniu. Na pierwszej wizycie zakładana jest licówka tymczasowa, po upływie siedmiu dni i kontroli stomatologa, można przystąpić do nałożenia licówki porcelanowej – stałej.

Implanty zębów

Wytrzymały sposób na wypełnienie przerwy po ekstrakcji zęba. Obok ich trwałości, do głównych zalet implantów należy to, że bardzo dokładnie odwzorowują zęby naturalne i stanowią dla nich podporę. Dzięki temu powstrzymują proces zanikania kości szczęki i przywracają odpowiednie funkcje szczęki. Według stomatologów w pielęgnowanej poprawnie jamie ustnej implanty mogą służyć do końca życia. W najlepszych klinikach stomatologicznych implanty są przygotowywane z wysokiej klasy materiałów.

Protezy zębowe

Tak jak w przypadku implantów właściwe funkcje żucia po utracie zęba odnawiają również protezy. Pośród wielu uzupełnień, jakie zdaniem stomatologów nadają wygląd uśmiechu wymieniamy protezy stałe i ruchome. Część z nich wstawiane są za pojedyncze zęby, jak np. korony albo wkłady koronowe. Inne mogą zasłaniać większą liczbę ubytków – np. protetyczne mosty. Są także protezy całkowite, które pełnią funkcję sztucznej szczęki.

Mosty protetyczne

Zastosowanie protetycznego mostu umożliwia wypełnienie miejsca po wyrwanym zębie, opierając go na naturalnych zębach pacjenta. Protetyczne mosty są zbudowane z trzech cząstek: dwóch filarów, tj. koron zębowych, które zakłada się na zęby obok luki oraz z przęsła, które wypełnia przerwę. Taki sposób wypełnienia jest o tyle funkcjonalny, że aplikuje się go na stałe, co jest znacznie bardziej komfortowe w przeciwieństwie do protez ruchomych. Kryterium, które trzeba spełnić, żeby móc zaaplikować most protetyczny, jest posiadanie pobocznych zębów, jakie będą wsparciem dla mostu. Aby protetyczny most mógł zostać założony dentysta szlifuje zęby pacjenta i przystosowuje je do funkcji podstawy.

Korony protetyczne

W stomatologii mają szerokie przeznaczenie. Głównie zastępują pojedyncze zęby, jakie zostały zniszczone lub wymagają odnowy po leczeniu kanałowym. Korony aplikuje się też na implantach w przypadku, gdy konieczne jest uzupełnienie zupełnego braku zęba. Korony zębowe wykonywane są też z odmiennych surowców. Obecnie najbardziej popularne są korony porcelanowe lub cyrkonowe z ceramiczną podbudową. Nadrzędną zaletą tego rodzaju odnowy zębów jest to, że korony charakteryzuje wysoka trwałość. Za pomocą koron można schować wszelkie defekty zębów, choćby gdy zostały z jakiegoś powodu naruszone lub są mniej efektowne niż kiedyś. Sprawdzają się, ponieważ korony wyglądem upodabniają się do naturalnych zębów oraz podnoszą estetykę jamy ustnej.
Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok