Chcę usunąć przebarwienia

 • Piękny uśmiech jest wynikiem nie tylko poprzez właściwe leczenie dentystyczne, ale także dzięki prawidłowej profilaktyce oraz zabiegom utrzymującym zdrowie i czystość jamy ustnej. Do zabiegów stomatologicznych z działu profilaktyki należy piaskowanie zębów, które tak jak w przypadku pozostałych zabiegów typowo profilaktycznych, należy przeprowadzać w klinice stomatologicznej co najmniej dwa razy w ciągu roku albo częściej, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.
 • Piaskowanie zębów polega na pozbywaniu się z powierzchni zębów osadu i przebarwień formujących między innymi od regularnego picia herbaty, kawy czy palenia papierosów. Piaskowanie wykonuje lekarz dentysta albo certyfikowane higienistki stomatologiczne przy wykorzystaniu piaskarki stomatologicznej, która w precyzyjny sposób nakierowuje strumień wody z mieszanką piasku stomatologicznego na zęby i starannie je oczyszcza. Co więcej umieszczone w strumieniu cząsteczki zostały tak sporządzone pod kątem twardości i rozmiaru, by nie wywoływały negatywnych skutków, czyli na przykład nie niszczyły szkliwa.
 • Piaskowanie zębów z reguły jest zabiegiem bezbolesnym, ale w przypadku osób z wysoką wrażliwością może powodować dyskomfort. Taka metoda profilaktyki jamy ustnej, nie tylko usuwa osad, ale także przywraca zębom ich naturalna biel, nadaje im gładkość i połysk. Precyzja takiego zabiegu wynika z tego, że piaskarka stomatologiczna dostaje się do trudnodostępnych miejsc, które nie zawsze da się oczyścić za pomocą szczotkowania i daje pewność absolutnej higienizacji.

Tanie leczenie stomatologiczne?

 • Leczenie stomatologiczne niekiedy wymaga szczególnego nakładu finansowego, zwłaszcza w przypadku implantacji lub zabiegów ortodontycznych, których koszt jest związana nie tylko z pracą lekarza stomatologa, ale też z materiałami, z jakich zostaną wykonane implanty lub aparaty. Może zatem być tak, że pacjent potrzebujący szybkiego leczenia stomatologicznego nie ma odpowiednich środków finansowych, a konsultacja na fundusz zdrowia okaże się mieć zbyt daleki termin. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest medyczny kredyt Mediraty.
 • Ten sposób płacenia za zabiegi stomatologiczne jest nie tylko komfortowy ze względu na możliwość rozdzielenia wydatku na raty, ale również daje większe szanse na leczenie z najtrwalszymi i najlepszymi materiałami, które z reguły mają spore ceny. Kredyt medyczny Mediraty zawiera takie zabiegi dentystyczne jak: leczenie ortodontyczne i zachowawcze, prace protetyczne i implantacyjne, chirurgię stomatologiczną i zabiegi estetyczne, poprawiające wygląd jamy ustnej. To udostępnia pacjentom duży zakres możliwości.
 • Kredyt medyczny Mediraty jest oferowany w wielu najlepszych placówkach i klinikach dentystycznych, co umożliwia pacjentom na korzystanie z usług dentystycznych najwyższej jakości w wygodnych ratach. Spłatę Medycznego kredytu Mediraty można dostosować do swoich możliwości finansowych, decydując się na kredyt ze spłatą w ciągu od 12 do nawet 60 rat. Dzięki temu wszyscy mogą pozwolić sobie na leczenie dentystyczne w komfortowym, ratalnym systemie spłaty.

Zgrzytam zębami, co robić?

 • Zaciskanie i zgrzytanie zębów w większości przypadków jest efektem trwałego stresu oraz zazwyczaj łączy się z nieprzyjemnymi skutkami dla kondycji pacjentów. Jedną z bardziej nieoczywistych następstw bruksizmu (czyli tego problemu) są częste bóle głowy, zazwyczaj mylone z migreną. Z reguły pacjenci walczący z bruksizmem, choć zaciskają zęby w niepohamowany sposób, używają przesadną siłę nacisku, co daje negatywny wpływ na stan uzębienia.
 • Do najbardziej znanych konsekwencji bruksizmu wchodzą w skład pęknięcia, ukruszenia oraz przedwczesne ścieranie zębów, a poza tym często występują krwawienia dziąseł oraz choroby przyzębia. Bywa również tak, że pacjenci słyszą kliknięcia oraz przeskakiwanie w żuchwie oraz bóle skroni i szczęki. Na te przypadłości należy reagować jak najszybciej, aby nie pogłębiały się związane z tym dolegliwości.
 • Zazwyczaj nie trudno zauważyć symptomy bruksizmu. Pospieszna diagnoza oraz podjęte działanie, ratują stan uzębienia przed negatywnymi efektami tej choroby. Kontrą dentystów na zgrzytanie zębów są relaksacyjne szyny. Są one specjalnymi nakładkami na zęby, które zabezpieczają je i pomagają w odprężeniu szczęki. Chociaż gotowe szyny są dostępne na przykład w aptece, najodpowiedniejsze z nich są przygotowywane przez dentystę. Dzięki temu pacjent ma pewność, że nakładki zostały dobrane do niego indywidualnie, według jego potrzeb oraz na pewno złagodzą problem. W sytuacji bruksizmu konieczna jest szybka wizyta u dentysty.

Jak dbać o higienę zębów?

 • Wbrew pozorom nie wszyscy wiedzą, w jaki sposób najlepiej pielęgnować zdrowie jamy ustnej. Niestety niewiele osób pilnuje częstego szczotkowanie zębów. Żeby utrzymać czystość i zdrowie jamy ustnej wymagane jest szorowanie zębów co najmniej dwa razy dziennie przez dwie lub trzy minuty. Choć najbardziej polecane przez stomatologów jest szczotkowanie zębów po wszystkich posiłkach. Dzięki regularnemu szorowaniu znacznie łatwiej zapobiegać powstawaniu próchnicy zębów, namnażaniu się kamienia nazębnego albo rozwojowi nieprzyjemnych chorób dziąseł i przyzębia.
 • Zwykle problemy jamy ustnej nie powstają ze zbyt nieregularnej pielęgnacji, ale z braku wiedzy. Nie każdy wie, jak odpowiednio szczotkować zęby szczotką i w jaki sposób korzystać z nici stomatologicznych. Bywa tak, że pacjenci regularnie myją zęby, jednak nie robią tego odpowiednio. Z tego względu w gabinetach dentystycznych, dostępny jest instruktaż właściwej pielęgnacji jamy ustnej. Przekazuje go przeszkolona higienistka stomatologiczna obok zabiegów wzmacniających i oczyszczających zęby.
 • Dzięki takiemu szkoleniu pacjenci nabywają umiejętności poprawnego mycia zębów i korzystania z nici stomatologicznych, a także błędy, jakie wcześniej wykonywali w ciągu codziennej higienizacji. Trzeba pamiętać, że wszystkie podejmowane kroki, których zadaniem jest zatrzymanie zdrowia jamy ustnej, pozwalają cieszyć się niesamowitym uśmiechem przez dłuższy czas.
Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok