Implant tytanowy

  • Jeśli utraciłeś ząb lub zęby na wskutek jakichkolwiek okoliczności, implant będzie doskonałym rozwiązaniem. Jest on zrobiony z tytanu, który ludzki organizm całkowicie akceptuje. Dzięki temu występowanie skutków ubocznych zostało ograniczone do minimum. Implant doskonale odwzorowuje naturalnego zęba, a przede wszystkim, jest mocowany na stałe. Nie ulega przemieszczaniu. Jest to bardzo wygodne w porównaniu do wyjmowanych protez. Co najważniejsze, implantem można zastąpić nie tylko jeden ząb, ale ich wybraną ilość. W obecne stomatologii jest to najlepszy sposób zastąpienia naturalnego zęba.

Dlaczego implanty są tak ważne?

  • W przypadku utracenia zęba konieczne jest zastąpienie go implantem. Jest tak dlatego, że jego brak może doprowadzić do niezliczonej ilości poważnych konsekwencji, czy nawet zwykłych trudności w przeżuwaniu pokarmu. Implant dzięki swoim korzeniom z tytanu do złudzenia przypomina naturalnego zęba i dzięki temu tak samo obciąża dolną kość. Zapewnia to nie zaniknięcie jej w przyszłości tak, jak w przypadku protez suwanych.

Zalety implantów

  • Sztuczne zęby czyli implanty stomatologiczne to współcześnie jedno z najlepszych rozwiązań zastępujących naturalne zęby, jakie z różnych przyczyn zostały utracone przez pacjenta. Implanty gwarantują wiele odmiennych opcji. Mogą być aplikowane nie tylko w poszczególnych lukach, ale też w przypadku rozleglejszych ubytków. Na implantach można także oprzeć całkowite protezy zębowe i wzmocnić ich stabilność.

    Poza różnymi zastosowaniami tym, co sprawia, że implanty są szeroko używane, są ich mocne strony. Jedną z głównych zalet implantów jest ich trwałość. Ocenia się, że właściwie umieszczony implant może posłużyć nawet do końca życia. Zgrane z tkanką kostną, pomimo upływu czasu nie tracą swojej jakości, nie psują się i nie sprawiają problemów. Co więcej wykorzystanie implantów to wysoki komfort użytkowania. Implanty nie przemieszczają się oraz nie pozwalają, by np. umieszczona na nich proteza zsuwała się nieodpowiednio.

    Innym walorem implantów jest to, że odtworzone na implantach zęby ściśle naśladują te naturalne. Ciężko zauważyć różnicę, co oznacza ich zupełną estetykę. Do zaaplikowania implantów i odbudowy uzębienia, nie ma konieczności szlifowania najbliższych zębów, co mogłoby uszkadzać ich szkliwo. Odpowiednie umieszczenie implantów daje prosty dostęp do przestrzeni miedzyzębowej. A dzięki temu są łatwe w utrzymaniu higieny.

Protezy

  • Dla pacjentów z całkowitym lub większym brakiem uzębienia oferujemy protezy ruchome. Są one dopasowywane indywidualnie przez naszych dentystów, tak aby nie sprawiały uczucia dyskomfortu podczas mówienia, czy przeżuwania. Mimo, że nie jest to mocowane na stałe w organizmie niezbędne jest zachowanie odpowiedniej higieny podczas użytkowania, ponieważ jej brak może skutkować niezliczonymi stanami zapalnymi w jamie ustnej. Protezy ruchome należy wyjmować na noc, aby szczęka miała szansę na odpoczynek. Wymienia się je co około 5 lat lub w wypadku uszkodzeń mechanicznych, wywołanych brakiem higieny lub zwykłego dyskomfortu. Protezy ruchome nie zachowują się, jak naturalne zęby i odczucia z ich użytkowania są związane z dyskomfortem, dodatkowo na początku organizm musi przyzwyczaić się do ciała obcego w organizmie, ale ich zdecydowaną zaletą jest cena. Są znacznie tańsze od mocowanych na stałe implantów.

Protezy można też oprzeć na implantach

  • Z reguły w takiej sytuacji protezę całkowitą opiera się na dwóch lub czterech implantach. Implanty wszczepia się w kości szczęki, a tam muszą się zarosnąć i być uznane przez ciało. Następnie dostosowaną do pacjenta protezę wspiera się na nich trwale. Takie rozwiązanie podnosi poziom życia pacjentów oraz jest najlepszą metodą protetycznych. Ze względu na to, że implanty bardzo dobrze łączą się z tkankami oraz są niezwykle wytrzymałe, taka proteza pozostaje dobra na długi czas. Co więcej uzupełnienie ubytków powoduje, że kości szczęki nie zanikają. To oznacza korzystny wygląd twarzy oraz wygodę w czasie spożywania pokarmów. Stałe uzupełnienie oparte na implantach nie dopuszcza do tego, żeby cząstki pokarmów gromadziły się pod protezą oraz podrażniały jamę ustną. Za sprawą użycia zaledwie 2 lub 4 implantów proteza jest stabilna, a ceny mniejsze w porównaniu do implantacji całkowitej.
Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok