Czym wyróżniają się mosty protetyczne wśród innych wypełnień?
22 lutego, 2021
Czy szczoteczka soniczna jest lepsza od zwykłej?
23 lutego, 2021

Implanty zębowe jako trwały środek wypełnienia luki po utraconym zębie, mogą być zastosowane przez właściwie każdego pacjenta. Aktualnie nie ma przeciwwskazań też w stosunku do pacjentów po przebytych chorobach nowotworowych czy takich z ustabilizowaną cukrzycą. Głównymi ograniczeniami są ciąża i uzależnienie od papierosów.

Za pomocą implantów można uzupełnić nie tylko pojedyncze braki, ale także cały komplet zębów. Implanty są też doskonałym podparciem dla protez – mostów protetycznych lub całkowitych uzupełnień. Ponadto wielu pacjentów wybiera wszczepienie implantów z uwagi na ich trwałość. Zdaniem stomatologów, tego rodzaju wypełnienie we regularnie pielęgnowanej, higienicznej jamie ustnej, posłuży pacjentowi do końca życia. Dlatego to istotne, aby systematycznie czyścić zęby.

W przeciwieństwie do innych protez, przed wstawieniem implantów nie ma potrzeby szlifowania naturalnych zębów oraz najdokładniej ze wszystkich odwzorowują naturalny wygląd koron zębowych. Dzięki nim zatrzymuje się proces zanikania kości w szczęce lub żuchwie, a poprzez uzupełnienie luki, sąsiednie zęby zdobywają potrzebne im oparcie. Zabieg implantacji jest bezbolesny, dlatego że odbywa się z miejscowym znieczuleniem, a samo odrzucenie implantu praktycznie się nie zdarza. Jeżeli chodzi o koszty leczenia implantami, wynikają one w zależności od typu, ilości implantów i wykorzystanych materiałów.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok