Czy szczoteczka soniczna jest lepsza od zwykłej?

Ile wiesz o implantach stomatologicznych?
22 lutego, 2021
Usuwanie zębów mądrości
23 lutego, 2021
Pokaż wszystkie

Soniczna szczoteczka do zębów to obecnie najlepsza szczoteczka do zębów, gwarantująca efektywną higienizację jamy ustnej. Jej praca opiera się na mocy fal dźwiękowych, co dają zauważalne rezultaty. Zwykle szczoteczka soniczna do zębów wykonuje mniej więcej 40 000 pulsacyjno-wymiatających ruchów w ciągu minuty. Technika fal dźwiękowych sprawia, że skuteczność szczoteczki sonicznej do zębów jest wyjątkowo wysoka. Dzięki temu zyskuje pewną przewagę w zestawieniu z mniej wyszukanymi szczoteczkami do zębów.

W trakcie mycia soniczną szczoteczką, pojawiają się bąbelki powstające ze śliny i pasty do zębów. Ta metodą formuje się piana, a ona dociera do wszelkich trudno dostępnych obszarów. Ponadto ten sposób pozwala na pełne wyzwolenie właściwości i składników zawartych w paście. Taka metoda o wiele lepiej rozbija brud i osad, co sprawia, że pozostałości pokarmu nie zostają się na zębach. A im efektywniejsze oraz staranniejsze mycie zębów, tym zdrowsza jama ustna. Z tego powodu soniczną szczoteczkę do zębów rekomendują dentyści.

Dodatkowo w wielu sonicznych szczoteczkach dołączono funkcje, które pomagają kontrolować długość mycia oraz natężenie nacisku. Ten typ szczoteczki jest też delikatny dla dziąseł. Troszczy się o nie, chroniąc je przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także w wielu przypadkach zawiera możliwość masażu. To wyjątkowo istotne przy nadwrażliwości dziąseł i zębów.

Soniczną szczoteczkę do zębów można znaleźć też dla dzieci.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok