Korygowanie kształtu zębów – Poprawa uśmiechu

Ponowne leczenie kanałowe czy ekstrakcja zęba?
18 marca, 2021
Pokaż wszystkie

Estetyka uśmiechu to szczególnie istotna kwestia dla wielu osób, które wstępują do kliniki stomatologicznej. Zwykle estetyczna korekta kształtu i wyglądu zębów odnosi się do nieznacznych ukruszeń, pęknięć, nierówności albo zmiany koloru. Dzięki umiejętnościom dentysta może zmienić wygląd i kształt poszczególnych zębów. Działania przeprowadzane przez dentystów nadające piękno uśmiechu nie wpływają na strukturę zębów za głęboko, a oprócz tego nie sprawiają żadnego dyskomfortu albo bólu. Korygowanie kształtu i wyglądu zębów w gabinecie stomatologicznym wymaga, by zęby były zdrowe.

Pierwszym sposobem wśród zabiegów stomatologii na poprawę kształtu i wyglądu zębów jest tzw. bonding. Metoda ta polega na pokryciu minimalnych wad albo pęknięć odrobiną kompozytu. Taką metodą kształt zęba bardzo łatwo dopasować do wymagań pacjenta, z uwagi na to, że w pierwszej chwili kompozyt jest całkowicie plastyczny. Dentysta bez problemu także dopasowuje jego barwę. W końcowej fazie utwardzony kompozyt wystarczy wypolerować oraz wygładzić.

Kolejnym zabiegiem jest użycie licówek zębowych. Te cienkie nakładki umieszczane na szkliwie zębów są niezwykle estetyczne. Najlepiej zainteresują pacjentów, jacy planują poprawić wygląd niejednakowych lub uszkodzonych zębów. Licówki bez trudu zakrywają nierówności oraz nieestetyczne przebarwienia. Dodatkową zaletą jest też to, że można nimi skorygować minimalne niedoskonałości, np. przerwy między zębami. Licówki stomatologiczne mogą być stworzone z porcelany lub z kompozytu.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok