Czy szczoteczka soniczna jest lepsza od zwykłej?
23 lutego, 2021
Przyczyny krwawienia dziąseł
24 lutego, 2021

Choć zęby mądrości pojawiają się w jamie ustnej człowieka jako ostatnie, mogą powodować sporo trudu. Co do zasady prawidłowo umieszczonych i zdrowych zębów się nie narusza. Bywają jednak pewne czynniki, które oznaczają, że konieczne jest usunięcie ósemki.

Często proces wyżynania się zębów mądrości jest utrudniony na przykład z uwagi na brak przestrzeni w jamie ustnej. Ósemki, które nie mają wystarczającej przestrzeni, napierają na pozostałe zęby. W ten sposób powodują zwykle ogromny ból oraz przesunięcia sąsiednich zębów. To może wpływać na rozwój lub nasilenie wad zgryzu. Za mała przestrzeń w jamie ustnej dla wszystkich zębów może też sprawiać problemy w trakcie szerokiego otwierania ust. To dla pacjenta oznacza pewien dyskomfort, którego dobrze jest się pozbyć.

Wyrwanie ósemek potrzebne jest też wtedy, gdy ząb niszczy próchnica, szczególnie w rozwiniętym stadium. Ten problem może szybko atakować sąsiednie zęby, dlatego trzeba wyeliminować jej źródło. Bywa też tak, że wokół zęba pojawia się nieodwracalny stan zapalny dziąsła, zwykle wywołany właśnie zmianami próchniczymi. W takim wypadku usunięcie jest jedynym rozwiązaniem problemu.

Wyrywanie zębów w gabinecie dentystycznym nie boli, dzięki stosowanym znieczuleniom.

 

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok