Usuwanie zębów mądrości
23 lutego, 2021
Implanty zębów a leczenie kanałowe
24 lutego, 2021

Krwawienie dziąseł najlepiej zaobserwować w trakcie szorowania zębów. Czynników krwawienia dziąseł może być wiele np. z reguły są to różne przyjmowane leki, silny stres czy bezwartościowa dieta. Najczęściej ten problem pojawia się w wyniku niedokładnej higieny jamy ustnej i rozwojowi jednej z najbardziej znanych chorób dziąseł i przyzębia czyli parodontozy. Zwykle błędne albo za rzadkie oczyszczanie zębów wiązać się z zbieraniem się kamienia na zębach oraz rozprzestrzenianiem bakterii, co prowadzi do powstawania stanów zapalnych. W taki sposób osłabione zęby i dziąsła łatwiej ulegają działaniu ujemnych okoliczności i rozwojowi paradontozy.

Krwawienie dziąseł oznacza nie tylko przykry widok w ciągu szczotkowania zębów. Problem ten pociąga za sobą inne tak samo niemiłe skutki. Z upływem czasu zapalenie dziąseł może prowadzić do rozchwiania, a także wylatywania zębów. Na tę przypadłość głównie powinny zwrócić uwagę także osoby uzależnione od papierosów, dlatego że substancje w nich zawarte również niekorzystnie wpływają na stan jamy ustnej i przeszkadzają w leczeniu.

Ze względu na te czynniki, nie należy lekceważyć krwawienia dziąseł. Przede wszystkim należy porozmawiać z dentystą oraz jak najszybciej przyjść na wizytę w gabinecie stomatologicznym. Stomatolog z pewnością pomoże zwalczyć problem. W takiej sytuacji należy także zadbać o właściwszą higienę jamy ustnej i zakupić dobrze dobraną szczoteczkę do zębów.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok