Przyczyny krwawienia dziąseł
24 lutego, 2021
Czy noszenie aparatu ortodontycznego jest ostatnim etapem leczenia?
25 lutego, 2021

Fundamentalnym celem leczenia kanałowego jest naprawienie zainfekowanej miazgi zęba. Taki rodzaj leczenia jest jednym z najbardziej skomplikowanych zadań stomatologa endodonty zajmującego się leczeniem kanałowym, ale znaczna część realizowanych z pomocą mikroskopu zabiegów przynosi oczekiwane skutki. Leczenie kanałowe daje możliwość uratowania naturalnego zęba. Za sprawą wysokiej efektywności tego zabiegu, obecnie możliwe jest zachowanie zębów, jakie jeszcze kilka lat temu musiały być zwyczajnie wyrywane.

Tymczasem implanty są odporne, a zamocowane na nich korony czy mosty protetyczne wiernie oddają naturalne zęby. Właściwie, jeżeli pacjent przestrzega higieny jamy ustnej, implanty są w świetnym stanie do końca życia oraz są jednymi z najwspanialszych sposobów wypełnienia dziury po utraconym zębie. Dzięki leczeniu kanałowemu ząb w większości pozostaje naturalny. Zadaniem stomatologa jest jedynie odbudowa korony zębowej. Jeśli chodzi o usuwanie zębów wypełnienie miejsca jest konieczne z uwagi na zdrowie jamy ustnej.

Dobrze jest także spojrzeć na koszty. Chociaż oba rozwiązania są wysoce skuteczne, a za ich sprawą pacjent wciąż może cieszyć się zdrowym uzębieniem bez bólu, ceny leczenia kanałowego są niższe niż w przypadku zabiegu wszczepienia implantu. Przed podjęciem decyzji, jak zaradzić na problem bolącego, głęboko popsutego zęba, trzeba się zastanowić razem ze stomatologiem, jakie rozwiązanie okaże się najodpowiedniejsze.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok