Z jakiego powodu warto używać płyn do płukania ust?

Stomatologiczna plomba kompozytowa
6 marca, 2021
Jakie są typy licówek stomatologicznych zakładanych w stomatologii estetycznej
7 marca, 2021

Chociaż warto stosować płyn do płukania ust, nie należy stosować go zamiast szczotkowania, tylko jako wsparcie procesu higienizacji. Jak wiadomo podstawą odpowiedniej troski o zęby jest rzecz jasna dwukrotne mycie w ciągu dnia. Warto wzbogacić ją o płyn do płukania ust.

Stomatolodzy rekomendują używanie płynu przede wszystkim ze względu na to, że dociera do mało dostępnych miejsc w ustach. Zwykle za pomocą płynu wymywamy odłożony osad z miejsc, gdzie trudno sięgnąć szczoteczką. Co więcej aktywne składniki płynu wzmacniają działanie pasty do zębów i normują pH ust. Co więcej w zależności od przeznaczenia mogą mieć działanie łagodzące, wybielające, chroniące dziąsła czy na przykład odświeżające . Są takie, co wzmacniają szkliwo lub wspierają naprawę błon śluzowych. Powinno się zwrócić uwagę na skład, szczególnie dlatego, że stomatolodzy ostrzegają przed płukankami mającymi w składzie alkohol. Alkohol może wysuszać jamę ustną, a przecież płyn powinien pomagać zamiast szkodzić. Należy również zwrócić uwagę na ilość fluoru, dlatego że jego zbyt wysokie dawki nie są korzystne dla naszych zębów.

Warto więc stosować płyn do płukania ust jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji niekoniecznie nawet zaraz po szczotkowaniu zębów. W tej roli dobrze sprawdzają się płukanki ziołowe, które także walczą z bakteriami.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok