Jak odpowiednio trzeba czyścić implanty zębowe?
6 marca, 2021
Z jakiego powodu warto używać płyn do płukania ust?
7 marca, 2021

Ze względu na co wypełnienie kompozytowe zęba okazało się tak popularne przez stomatologów? Wcześniej używane amalgamatowe plomby cechował szary kolor, dlatego było one mało estetyczne, ponadto pośród opinii podniosły się głosy, że będąca składnikiem w tego typu wypełnieniach rtęć może nie jest zbyt zdrowa. Zamiennikiem, jaki zamienił wypełnienia amalgamatowe} zostały więc plomby kompozytowe.

Główną zaletą plomb kompozytowych jest estetyczny wygląd. Dentysta może bez trudu dostosować ich kolor do naturalnego odcienia zębów, to sprawa, że wypełnienia kompozytowe są właściwie niewidoczne. Z uwagi na to świetnie sprawdzają się również w przypadku przednich zębów. Poza wysoką estetyką, białe wypełnienia charakteryzują się również wytrzymałością oraz szczelnością. Bardzo dobrze przylegają do tkanki zęba, dzięki czemu ciężej o powstawanie próchnicy w zagłębieniach. Do istotnych zalet wliczamy również możliwość prostego nadawania im kształtu w trakcie zakładania takiej plomby. Dzięki temu stomatolog dostosowuje plombę do zęba, dlatego zachowuje znaczną część naturalnej tkanki.

Białe plomby są także bardzo bezpiecznym surowcem, a ich cena nie jest zbyt wygórowana. Ze względu na wysoką estetykę kompozytowych wypełnień, białe plomby są zdecydowanie chętniej wybierane przez dentystów. Po założeniu oraz utwardzeniu świetnie {zespajają|łączą| się z zębami oraz służą przez wiele lat. Dlatego też wzrosła ich popularność i obecnie są najczęściej stosowane w klinikach dentystycznych.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok