Jak odpowiednio trzeba czyścić implanty zębowe?

Znieczulenie stosowane w klinice dentystycznej
5 marca, 2021
Stomatologiczna plomba kompozytowa
6 marca, 2021

Stomatolog nikomu nie musi powtarzać, dlaczego ważna jest higiena jamy ustnej. Natomiast pacjenci, którzy zdecydowali się na wszczepienie implantu dentystycznego, przeważnie sa ciekawi w jaki sposób powinno się czyścić je, aby pozostały w najlepszym stanie na długie lata.

Implanty zębów zastępują braki w przypadku straty zębów oraz są jedną z najczęstszych oraz niezwykle trwałych wypełnień protetycznych. Po poprawnie przeprowadzonym leczeniu podstawa implantu spaja się z kością, a ustawiona na nim korona udaje naturalne zęby. O implanty powinno się dbać w taki sam sposób, w jaki dbamy o nasze zęby. Minimum jest oczywiście szczotkowanie, przynajmniej dwa razy dziennie po posiłku, najlepiej delikatną szczoteczką. Mile widziane jest także stosowanie nici dentystycznych oraz płukanek.

I choć implanty nie ulegają próchnicy ani korozji, trzeba o nie dbać z tak samo dużą uwagą. Zapominanie o potrzebie szczotkowania zębów po jedzeniu może spowodować to, że resztki jedzenia będą zbierać się przy linni dziąseł. To może wywołać powstawanie problemów, na skutek których dziąsła będą stopniowo osuwały się. Wtedy tytanowa śruba implantu może się uwidocznić. Szczegółowych zaleceń zawsze udziela stomatolog. Podczas kolejnych kontrolnych wizyt na pewno zobaczy stan zębów i stan implantów. Z uwagi na to należy przynajmniej dwukrotnie w roku odwiedzić klinikę stomatologiczną. Właściwie pielęgnowany implant stomatologiczny utrzymuje się w dobrym stanie oraz służy długie lata.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok