Jakie są typy licówek stomatologicznych zakładanych w stomatologii estetycznej

Z jakiego powodu warto używać płyn do płukania ust?
7 marca, 2021
Bezpieczne wybielanie zębów w klinice stomatologicznej
8 marca, 2021
Pokaż wszystkie

Licówki stomatologiczne, choć traktujemy jako protetyczne uzupełnienia, zwykle służą poprawie estetyki uśmiechu. Przy ich pomocy dentysta naprawia kształt albo kolor zęba oraz kryje wady np. drobne rysy i plamy. Licówki dobrze spisują się też w ukrywaniu nieestetycznych wad zgryzu na przykład diastemy. Licówki stomatologiczne wykonuje się przede wszystkim z 3 surowców: z kompozytu, porcelany i akrylu.

Licówki akrylowe – zwykle wykorzystuje się przed założeniem licówki właściwej, by osłonić wypolerowany ząb przed uszkodzeniem. Z powodu tego, że są one z akrylu są większe i decydowanie mniej estetyczne od pozostałych, a poza tym są znacznie mniej trwałe. Z tego powodu zakłada się je tylko tymczasowo.

Licówki kompozytowe – są trwalsze od akrylowych i o wiele bardziej estetyczne. Bez trudu dostosowuje się ich kolor do zębów naturalnych, ale kompozytowe licówki są wszędzie takie same w kolorze, co sprawia, że można zauważyć, że nie są prawdziwe. Chociaż wystarczają na długo i są dobre przez lata trzeba o nie troszczyć, zwłaszcza zabiegami higienizacji u dentysty, dlatego że z czasem będą odbarwiać się na żółto.

Licówki porcelanowe – ich najlepszą zaletą ocenia się to, że wiernie odzwierciedlają kolor zębów i optycznie niczym nie odróżniają się od stałych zębów. Te licówki są również szczególnie trwałe i odporne na przebarwienia. Z uwagi na to pacjenci, którym bardzo zależy na estetyce zębów decydują się właśnie na takie licówki stomatologiczne.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok