Bezpieczne wybielanie zębów w klinice stomatologicznej

Jakie są typy licówek stomatologicznych zakładanych w stomatologii estetycznej
7 marca, 2021
Czy fachowe wybielanie zębów w klinice dentystycznej lampą wybielającą zawsze przynosi rezultaty?
9 marca, 2021

Jak to robić, by wybielanie zębów było efektywne oraz przede wszystkim bezpieczne? Podstawą bezpieczeństwa wybielania zębów jest konsultacja z dentystą. Już obecnie wiadomo wszelkie domowe metody, choć odrobinę dają efekt, tak naprawdę rysują szkliwo oraz często podrażniają dziąsła. Stomatolog fachowo pomoże sprawdzić, która technika wśród polecanych na rynku, będzie najlepsza dla zębów pacjenta. Oprócz tego oceni zdrowie zębów oraz dowie się, czy przed zabiegiem wybielania zębów niezbędne jest najpierw naprawa.

Bez względu na metody wybielania zębów, trzeba pamiętać o tym, aby były one ze sprawdzonych źródeł. Szeroko dostępne żele czy nakładki wybielające warto kupić w wypróbowanych punktach lub z rekomendacji stomatologa. Wielkie promocje nie zapewniają bezpiecznego rezultatu wybielenia zębów. Dlatego lepiej zdecydować się na profesjonalne wybielanie zębów w klinice dentystycznej. Tym sposobem mamy pewność, że dentysta wykorzystuje certyfikowane wyroby, a na podstawie swojego doświadczenia wykona bezpieczny zabieg.

Warto dodać, że wybielanie zębów nie działa natychmiast. Np. wybielanie zębów metodą nakładkową trwa parę tygodni. Wybielanie zębów lampą da prędki rezultat, jednak trzeba pamiętać o tym, że zęby przez kolejne dni mogą stać się nadwrażliwe. Zazwyczaj zaraz po wybielaniu zębów trzeba też stosować białą dietę, by nie zniszczyć uzyskanego rezultatu. Jeżeli zastosujemy się zaleceń stomatologa, rezultat wybielania zębów będzie utrzymywał się na długo.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok