Z jakiego powodu oczyszczanie języka jest potrzebne?

Jak przygotować się do usunięcia zęba?
27 października, 2020
Wytrzymałe implanty
26 listopada, 2020
Pokaż wszystkie

Z jakiego powodu oczyszczanie języka jest potrzebne?

Zdrowie jamy ustnej to przede wszystkim dokładne szczotkowanie zębów z pozostałości jedzenia. Nie wolno jednak zapominać, że bakterie zbierają się nie tylko na zębach, jak i wszędzie w jamie ustnej. Samo oczyszczanie zębów nie pozbywa się więc stu procent bakterii. Z uwagi na strukturę języka, bakterie bez problemu na nim osiadają. Dlatego dentyści przypominają, że chcąc w pełni dbać o jamę ustną, trzeba systematycznie czyścić też język. To dlatego, że kiedy bakterie stale gromadzą się w jamie ustnej generują problemy z higieną zębów.

Niektóre szczoteczki do zębów zaopatrzone są w dodatkowe gumowe powierzchnie przeznaczone do czyszczenia języka. Element szczoteczek, jaki odpowiada za czyszczenie języka pojawia się zarówno w przypadku sonicznych szczoteczek do zębów (dla przykładu w postaci specjalnej końcówki), jak i w przypadku zwykłych szczoteczek. W celu czyszczenia języka dentyści polecają dostępne w aptekach i drogeriach specjalne skrobaczki lub czyściki, zwykle wykonywane z gumy, które skutecznie eliminują bakterie z powierzchni języka.

Technika oczyszczania języka jest łatwa. Wystarczy robić okrężne ruchy i z prawa na lewo tak, aby całkowicie wyeliminować bakterie. W tym celu można także posłużyć się pastą do zębów, a pełen rezultat warto spotęgować płynem do płukania jamy ustnej. Te kroki bardzo dobrze czyszczą zęby, dziąsła i język z bakterii oraz są świetnym elementem higienizacji. Dla utrzymania pełnej higieny warto umawiać się na regularne kontrole u stomatologa.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok