Z jakiego powodu oczyszczanie języka jest potrzebne?
17 listopada, 2020
Jakie problemy występują podczas wyrzynania ósemek
1 grudnia, 2020
Pokaż wszystkie

Wytrzymałe implanty

O implantach zębowych wiele się słyszy, jednak wśród największych zalet implantów, zazwyczaj wskazywaną przez lekarzy jest ich wytrzymałość. Na leczenie implantologiczne w gabinecie dentystycznym trzeba przeznaczyć trochę czasu, jednak efekty są całkowicie tego warte. Raz wstawiony implant dentystyczny, jaki właściwie połączy się z kością, zdaniem lekarzy  może wytrzymać nawet przez wiele lat. Wymogiem tego, jest dbanie o higienę zębów i dziąseł i częste umawianie się na spotkania kontrolne u stomatologa.

O trwałości implantów stomatologicznych decydują surowce, z których są one wykonywane. Najczęściej stosowane do tworzenia implantów to tytan oraz cyrkon. Choć tytan jest oceniany jako nie tak estetyczny, jego właściwości i trwałość to duży plus. Zwykle tytanowa śruba implantu zębowego nie jest widoczna, ze względu na to, że ukrywa się wewnątrz dziąsła, jednak zdarza się, że dziąsła ulegają obniżeniu. Biorąc pod uwagę estetykę cyrkon jest lepszy, z tego względu, że kolorem przypomina zwyczajne zęby. Patrząc jednak na jakość i tytanu, i cyrkonu, każdy z nich sprawdza się wyśmienicie. Odznaczają się szczególną wytrzymałością na zmiany temperatur oraz ścieranie.

Oprócz tego organizm ludzki bardzo je toleruje, dlatego gdy przyjmą się na etapie zabiegu w gabinecie stomatologicznym, praktycznie z reguły nie zdarza się, by na dalszych etapach implant wywoływał problemy. Swą wytrzymałość implanty cechują się również ze względu na odporność na moc nacisku w trakcie jedzenia. Ze względu na wytrzymałość i zbliżony wygląd do naturalnych zębów, implanty są bardzo często zalecanym przez lekarzy dentystów protetycznym uzupełnieniem.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok