Etapy zakładania mostu protetycznego
23 października, 2020
Z jakiego powodu oczyszczanie języka jest potrzebne?
17 listopada, 2020
Pokaż wszystkie

Jak przygotować się do usunięcia zęba?

Wyrywanie zęba zazwyczaj zaleca się w trudnych sytuacjach, jeżeli wyleczenie zniszczonego zęba jest niewykonalne. Dentysta wyrywa również zęby np. w czasie leczenia ortodontycznego albo implantologicznego, jeśli ułożenie zębów wymaga znacznej przestrzeni w szczęce. Obecnie wykorzystywane znieczulenia w gabinetach dentystycznych sprawiają, że wyrwanie zęba nie boli, jednak warto wiedzieć, że po wyjściu od dentysty mogą zdarzyć się nieco nieprzyjemne dolegliwości. Z tego powodu warto przyszykować się do wyrwania zęba.

Chociaż zabieg usunięcia zęba nie należy do skomplikowanych, stomatolog zawsze poleca rozwagę. Po wyrwaniu zęba czasami dolega słabe samopoczucie, z uwagi na to lepiej przemyśleć termin wizyty oraz w razie konieczności zwrócić się o wsparcie bliskiej osoby. Przed i po zabiegu przez kilka dni najlepiej nie używać papierosów oraz nie spożywać alkoholu. Po wyrwaniu zęba nie wolno jeść ani pić przez 2 godziny, z tego względu  warto zjeść odżywczy posiłek przed wizytą na fotelu u stomatologa. Świetnym pomysłem jest także przygotowanie polecanych przez stomatologa leków, płukanek oraz antybiotyków. To one wspierają proces gojenia się rany oraz powrotu do sił, dlatego warto je przygotować. Na samą wizytę na fotelu u stomatologa należy przyjść z bardzo dokładnie wyczyszczonymi zębami.

Dzięki porządnemu przygotowaniu zabieg wyrwania zęba odbędzie się szybko i sprawnie. Pacjent będzie mógł poczuć się swobodnie. Stomatolog dopilnuje, aby usunięcie zęba było całkowicie bezpieczne.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok