Z jakiego powodu należy stosować płyn do odświażania jamy ustnej?

Wypełnienie kompozytowe, czyli biała plomba u dentysty
14 sierpnia, 2020
Implanty w jeden dzień w gabinecie dentystycznym
20 sierpnia, 2020
Pokaż wszystkie

Z jakiego powodu należy stosować płyn do odświażania jamy ustnej?

Chociaż warto używać płyn do płukania jamy ustnej, nie powinno się traktować go jako zamiennika szczotkowania, a raczej dopełnienie ogólnej higienizacji. Według stomatologów baza poprawnej troski o zęby jest oczywiście przynajmniej dwukrotne czyszczenie w ciągu dnia. Warto umocnić ją o płyn do płukania jamy ustnej.

Dentyści zalecają stosowanie płynu głównie z uwagi na to, że dociera do trudno dostępnych miejsc w ustach. Często za pomocą płynu wymywamy odłożony osad z zakamarków, gdzie ciężko dotrzeć szczoteczką. Ponadto składniki aktywne płynu wzmacniają działanie pasty do zębów i normują pH jamy ustnej. Co więcej w zależności od składu mogą mieć działanie wybielające, chroniące dziąsła, łagodzące lub np. odświeżające oddech. Są takie, co wzmacniają szkliwo albo wspierają naprawę błon śluzowych. Należy spojrzeć na skład, szczególnie dlatego, że dentyści ostrzegają przed płynami zawierającymi alkohol. Alkohol łatwo wysusza jamę ustną, a płyn powinien pomagać a nie szkodzić. Trzeba również skupić się na ilości fluoru, ponieważ jego zbyt duże dawki nie są dobre dla naszych zębów.

Powinno się więc używać płyn do płukania jamy ustnej jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji niekoniecznie nawet zaraz po myciu zębów. W tej roli świetnie sprawują się ziołowe płukanki, które także radzą sobie z bakteriami.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok