Implanty w jeden dzień w gabinecie dentystycznym

Z jakiego powodu należy stosować płyn do odświażania jamy ustnej?
18 sierpnia, 2020
Jakie są typy licówek dentystycznych stosowanych w stomatologii estetycznej
21 sierpnia, 2020
Pokaż wszystkie

Implanty w jeden dzień w gabinecie dentystycznym

Przyzwyczailiśmy się do tego, że naprawa zębów u stomatologa z reguły przeciąga się na sporo wizyt. Szczególnie w trakcie zabiegów z dziedziny ortodoncji czy chirurgii stomatologicznej. Dzisiaj techniki leczenia pozwalają dentystom na redukowanie czasu, który pacjent musi poświęcić na leczenie w klinice dentystycznej. Dzięki nowoczesnym technikom implantologicznym kliniki dentystyczne dają możliwość aplikacji implantów w jeden dzień. Pełny uśmiech w ciągu jednej wizyty? Wydaje się niemożliwe, a jednak szybka odbudowa zębów jest dostępna właściwie od ręki.

Implanty w jeden dzień? Szybka alternatywa dla pozostałych protez

Czym jest implant w jeden dzień i dlaczego różni się od pozostałych zabiegów implantologicznych? Różnica między typowym zabiegiem wszczepienia implantów zębów u stomatologa, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, polega na technice wstawiania implantów. Przeważnie aplikowane są tzw. implanty dwufazowe. Taki typ leczenia stomatologicznego charakteryzuje się tym, że na początku wszczepiany jest implant, z kolei w drugiej fazie dentysta zakłada uzupełnienie protetyczne. Te dwie fazy oddziela od siebie długookresowy proces osseointegracji, tj. proces, w którym implant łączy się z kością żuchwy lub szczęki. Dopiero gdy implant zęba oraz kość zwiążą się na dobre, nadbudowa protetyczna może być osadzona przez dentystę.

W sytuacji odbudowy implantów w jeden dzień, stosowane są jednofazowe implanty, w jakich pełen proces aplikacji implantów oraz osadzenia nadbudowy protetycznej zamyka się w trakcie jednej wizyty. Warto też zauważyć, że proces wszczepienia implantów w jeden dzień bezwzględnie muszą poprzedzić kompleksowe badania diagnostyczne u stomatologa, żeby całkowity proces leczenia stomatologicznego był absolutnie precyzyjny oraz bezpieczny. Na bazie diagnostyki dentysta tworzy szczegółowy plan leczenia stomatologicznego oraz szablony, które są potrzebne do spreparowania indywidualnego wzoru nadbudowy protetycznej. Tymczasem sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów przebiegnie w trakcie jednej wizyty. Warunkiem osiągnięcia pięknego uśmiechu w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia kości oraz jamy ustnej pacjenta. Bez tego na początku konieczne okaże się leczenie stomatologiczne, żeby później nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Na czym polega leczenie implantami w jeden dzień

Początkowym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest całkowita konsultacja dentystyczna. Na tym etapie przygotowywane są wszelkie elementy zanim stomatolog wykona właściwy zabieg. Stomatolog ocenia stan zębów i tkanki kostnej pacjenta oraz indywidualne warunki. Jego rolą jest również wzięcie właściwych wycisków, dzięki którym dentysta protetyk przyrządzi odpowiednią uzupełnienie protetyczne. Co więcej pacjent może wybrać parę możliwości. W zależności od ilości luk zębowych, może zdecydować się na różne nadbudowy protetyczne. Przy mniejszych brakach dobrym pomysłem będzie most protetyczny lub korona protetyczna. W sytuacji pełnego braku zębów z reguły zachwalana przez stomatologów jest metoda osadzenia całkowitej protezy na 4 lub 6 implantach w systemach All on 4 lub All on 6. W tym czasie dentysta przedstawia również koszt pełen koszt leczenia oraz samych implantów.

Drugim etapem implantów w jeden dzień jest właściwy zabieg, przeprowadzony w klinice stomatologicznej. W tej fazie dentysta wszczepia cztery albo sześć implantów stomatologicznych, po czym bezpośrednio tymczasową protezę. Z jakiego powodu mówimy o protezie tymczasowej? Bez względu na metodę – implantów jednofazowych czy dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi złączyć się z kością, a na to należy przeznaczyć trochę czasu. Tymczasowe uzupełnienie protetyczne gwarantuje pacjentowi pełną wygodę oraz właśnie zaaplikowanie takiej tymczasowej protezy stomatologicznej umożliwia zdobycie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi od stomatologa z stabilnym oraz uzupełnionym uzębieniem w jeden dzień, którego może używać zupełnie tak, jak ze swoich zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty oraz umożliwia im bezproblemowy proces złączenia z kością, a ponadto wygląda naturalnie.

Końcowa faza leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień jest po wygojeniu implantów, kiedy tymczasową odbudowę protetyczną zastępuje właściwe uzupełnienie protetyczne. Przeważnie na taki zabieg trzeba spotkać się ze stomatologiem po kilku miesiącach. Z całą pewnością ten krok też będzie włączony w trakcie tworzenia planu leczenia stomatologicznego. Właściwa proteza wykonywana jest wysokiej klasy surowców oraz dopasowana indywidualnie, dzięki czemu będzie dobra do końca życia. Jedynym wymaganiem, jest zachowywanie pełniej higieny oraz regularne konsultacje dentystyczne. Wszelkie instrukcje dentysta przekazuje pacjentowi w ciągu wizyt. To ważne, żeby wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – All on 4 lub All on 6

Jednodniowe wszczepianie implantów najczęściej przeprowadzane jest w 1 z 2 systemów stosowanych przed stomatologów implantologów. Z reguły aplikuje się je w przypadku osób z całkowitym bezzębiem. Obie te metody są sposobem otrzymania pięknego uśmiechu w jeden dzień. Różnica polega na liczby implantów, gdzie będzie umieszczona proteza. Do wyboru protezę można oprzeć na czterech lub na sześciu implantach. Niezależnie od tego, czy pacjent wybierze metodę All on 4 czy metodę All on 6, każda z nich zapewnia stabilizację protezy, a przecież to jest dla nas ważne najbardziej. All on 4 oraz All on 6 dają stabilne oparcie dla protezy, która za sprawą tego nie wysuwa się, nie rusza i nie wypada w czasie jedzenia czy mówienia. Te systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy zalecają w głównej mierze tym, którzy utracili cały łuk zębowy. Dzięki zastosowaniu zaledwie czterech albo sześciu implantów, koszty stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie zmniejszone, a pacjent wychodzi ze swoim nowym pięknym uśmiechem w jeden dzień

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok