Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implantologia
28 października, 2019
orthocaps - niewidoczny aparat na zęby - gabinet stomatologiczny Dentysta
Przezroczysty aparat ortodontyczny
30 grudnia, 2019
Pokaż wszystkie

Wygodne wypełnienia protetyczne – mosty

most protetyczny stomatologia estetyczna

Dziurę powstała w wyniku utraty zęba trzeba uzupełnić nie tylko ze względu na wygląd uśmiechu, ale także ze względu na zdrowie innych zębów. Obok metod wypełnienia luki takich, jak implanty i protezy ruchome, są protetyczne mosty.

Użycie protetycznego mostu pozwala na wypełnienie miejsca po usuniętym zębie, zakładając go na naturalne zęby pacjenta. Protetyczne mosty są zbudowane z trzech elementów: dwóch filarów, tj. koron zębowych, jakie zakłada się na zęby w pobliżu  luki oraz z przęsła, jakie uzupełnia przerwę. Taka metoda uzupełnienia jest o tyle dobry, że aplikuje się go na stałe, a to jest bardziej komfortowe w przeciwieństwie do protez ruchomych.

Wymaganiem, które trzeba spełnić, by można było użyć protetyczny most, jest obecność bliskich zębów, jakie będą podporą dla mostu. Żeby protetyczny most mógł być zamocowany dentysta obrabia zęby pacjenta i przystosowuje je do roli oparcia.

Mosty protetyczne są na tyle wygodne, że stosuje się je również w przypadku dziur obejmujących większą ilość zębów niż jeden. Wbrew obawom wielu pacjentów, protetyczne mosty są tak dostosowane do jamy ustnej, że drobinki jedzenia nie przeciskają się pod nie. To oznacza wysoki komfort.

Dodatkowym walorem mostów protetycznych jest to, że stanowią praktyczne wypełnienie i jednocześnie odbudowują brakujące zęby na poziomie estetycznym i funkcjonalnym.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok