most protetyczny stomatologia estetyczna
Wygodne wypełnienia protetyczne – mosty
20 grudnia, 2019
proteza zębowa oparta na implantach w gabiniecie stomatologicznym Dentysta
Proteza osadzona na implantach
7 stycznia, 2020
Pokaż wszystkie

Przezroczysty aparat ortodontyczny

orthocaps - niewidoczny aparat na zęby - gabinet stomatologiczny Dentysta

Nadrzędnym zamiarem aparatów ortodontycznych jest korygowanie krzywych zębów, jednak wielu pacjentom zależy, żeby ten proces stał się jak najbardziej wygodny. Jedną z najczęstszych pobudek, dla których wzbraniają się przed stosowaniem aparatu ortodontycznego jest jego postać. Ze względu na to sporządzono nowoczesne rozwiązania ortodontyczne. Dla przykładu powstał niewidzialny aparat na zęby czyli orthocaps. Taki aparat ma formę dwóch transparentnych szyn, dostosowywanych indywidualnie do konkretnego pacjenta. Usuwa to przymus noszenia metalowych fragmentów, a jego działanie jest porównywalne do innych rodzajów aparatów ortodontycznych.

Nakładki orthocaps używając nacisku w delikatny sposób przemieszczają zęby na wyznaczone miejsce. W ten sposób prostują zęby i eliminują wady zgryzu – dla przykładu stłoczenia albo diastemy. Co więcej są bardzo wygodne i można je stosować za dnia jak i w nocy. Za sprawą ich przezroczystej struktury są praktycznie niewidzialne i komfortowe, co odpowiada pacjentom. W czasie korzystania z niewidocznego aparatu ortodontycznego pacjenci nie zgłaszają problemów w komunikacji. Kolejną zaletą orthocaps jest możliwość samodzielnego wyjmowania aparatu, co zdecydowanie upraszcza zachowanie czystości jamy ustnej.

To rozwiązanie ortodontyczne cieszy szerokie zainteresowanie pośród pacjentów. Zwłaszcza tych, którzy nie chcą chwalić się używaniem aparatu ortodontycznego i cenią sobie wysoką estetykę.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok