orthocaps - niewidoczny aparat na zęby - gabinet stomatologiczny Dentysta
Przezroczysty aparat ortodontyczny
30 grudnia, 2019
leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym dentysta
Mikroskopowe leczenie kanałowe
13 stycznia, 2020
Pokaż wszystkie

Proteza osadzona na implantach

proteza zębowa oparta na implantach w gabiniecie stomatologicznym Dentysta

Uzupełnienia protetyczne są o wiele wygodniejsze, gdy są założone na stałe w jamie ustnej. To sprawia, że nie krępują w codziennych czynnościach, nie sprawiają bólu, nie obcierają ani nie kaleczą miękkich tkanek w jamie ustnej. Tak jak to się zdarza przy protezach ruchomych. Najistotniejszym wyznacznikiem odpowiedniej protezy jest jej poprawne dostosowanie. To niesamowicie ważny czynnik przede wszystkim w przypadku protez całkowitych, jakich używają osoby bez zębów. Nowoczesnym sposobem na unieruchomienie protezy, jest oparcie jej na implantach.

Zwykle w takim przypadku protezę całkowitą opiera się na dwóch lub czterech implantach. Implanty trafiają w kości szczęki, gdzie muszą się zarosnąć oraz być zaakceptowane przez organizm. Później dostosowaną do pacjenta protezę wspiera się na nich na stałe. Takie rozwiązanie podnosi poziom życia pacjentów oraz jest jedną z najlepszych metod protetycznych. Dzięki temu, że implanty bardzo dobrze integrują się z tkankami oraz są wyjątkowo solidne, taka proteza pozostaje odpowiednia przez długi czas. Co więcej uzupełnienie braków zębów powoduje, że kości szczęki przestają zanikać. To wpływa na korzystny wygląd twarzy oraz komfort w czasie jedzenia pokarmów.

Uzupełnienie stałe nieruchome nie dopuszcza do tego, żeby drobinki pokarmów wchodziły pod protezę oraz drażniły jamę ustną. Dzięki zastosowaniu zaledwie dwóch lub czterech implantów proteza jest stabilna, a ceny niższe w porównaniu do implantacji całkowitej.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok