proteza zębowa oparta na implantach w gabiniecie stomatologicznym Dentysta
Proteza osadzona na implantach
7 stycznia, 2020
usuwanie ósemek - wizyta w gabinecie stomatologicznym Dentysta
Usuwanie zębów mądrości
20 stycznia, 2020
Pokaż wszystkie

Mikroskopowe leczenie kanałowe

leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym dentysta

Leczenie kanałowe oceniane jako jedno z najcięższych zabiegów w stomatologii, wymaga precyzyjnego sprzętu oraz wykształconego chirurga szczękowego. O tym, że normalne leczenie zachowawcze nie zadziała, może informować nieznośny ból zęba, inna barwa, silna wrażliwość lub opuchlizna lub stan zapalny. W sytuacji występowania pierwszych oznak, powinno się natychmiast pójść do dentysty, aby mógł ocenić, który typ leczenia będzie najlepszy. Zazwyczaj zdarza się tak, że leczenie kanałowe to ostateczna możliwość uratowania bardzo zniszczonego zęba.

Lekarz endodonta, który przeprowadza leczenie kanałowe, używa mikroskopu, dzięki któremu zabieg jest jak najbardziej dokładny. Dzięki wykorzystaniu mikroskopu endodonta może drobiazgowo zobaczyć nadpsutą przez bakterie zębową miazgę oraz zdecydować, jak wielką część zęba należy wyleczyć.

W przypadku, kiedy infekcja jest rozwinięta, warto pomyśleć o zastosowaniu leczenia kanałowego. Inaczej jedynym sposobem będzie całkowite usunięcie zęba. Pustkę po usuniętym zębie należy jak najszybciej wypełnić, aby zmniejszyć ryzyko kolejnych problemów jamy ustnej. To natomiast oznacza nowe koszty – przez konieczność wykonania protezy lub wszczepienia implantu.

Leczenia kanałowego nie powinno się bać, dlatego że odbywa się pod skutecznym miejscowym znieczuleniem.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok