leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym dentysta
Mikroskopowe leczenie kanałowe
13 stycznia, 2020
dziecko u dentysty leczenie zębów mlecznych
Dziecko u dentysty
27 stycznia, 2020
Pokaż wszystkie

Usuwanie zębów mądrości

usuwanie ósemek - wizyta w gabinecie stomatologicznym Dentysta

Chociaż ósemki pojawiają się w ludzkiej jamie ustnej jako ostatnie, mogą sprawiać sporo trudu. Z reguły zdrowych i prawidłowo umieszczonych zębów nie powinno się ruszać. Są jednak pewne czynniki, jakie oznaczają, że niezbędne jest wyrwanie ósemki.

Często proces wyrastania ósemek jest utrudniony na przykład ze względu na brak miejsca w jamie ustnej. Ósemki, które nie mają wystarczającej przestrzeni, napierają na pozostałe zęby. To sprawia najczęściej nieprzyjemny ból oraz przemieszczanie się sąsiednich zębów. To może oddziaływać na rozwój lub pogłębianie wad zgryzu. Zbyt mała ilość miejsca w jamie ustnej dla konkretnych zębów może również powodować problemy podczas pełnego otwierania ust. To oznacza niepotrzebny dyskomfort, jakiego warto się pozbyć.

Usuwanie ósemek konieczne jest również wtedy, kiedy ząb psuje próchnica, zwłaszcza w zaawansowanym stadium. Ta przypadłość może szybko obejmować sąsiednie zęby, ze względu na co powinno się zlikwidować jej źródło. Bywa również tak, że w pobliżu zęba powstaje zaawansowany stan zapalny dziąsła, zwykle spowodowany właśnie zmianami próchniczymi. W takim wypadku usunięcie staje się jedynym rozwiązaniem problemu.

Ekstrakcja zębów u stomatologa nie boli, dzięki stosowanym znieczuleniom.

 

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok