W jaki sposób uniknąć osłabienia szkliwa oraz dziąseł?

Implanty zębów w jeden dzień w gabinecie dentystycznym
16 marca, 2021
Implanty zębów – odbudowa kości
17 marca, 2021
Pokaż wszystkie

Szkliwo uznawane za główną ochronę zębów, z tego powodu należy o nie dbać tak samo, jak o zęby i całą jamę ustną. Uszkodzenie szkliwa oraz kłopoty z dziąsłami, na przykład osunięcie ich linii (recesja) mogą prowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości i chorób zębów. By uniknąć zepsucia szkliwa zębów warto stosować się paru zasad. W przypadku pytań warto skonsultować się z dentystą.

Przede wszystkim na początek warto zwrócić uwagę na swoją dietę. Bakterie i kwasy wywodzące się z przyjmowania jedzenia mogą niekorzystnie wpływać i powodować niszczenie szkliwa. Trzeba przede wszystkim ograniczyć ilość słodyczy oraz gazowanych napojów. Stomatolodzy kładą także sporo nacisku na przyjmowanie wapnia i fluoru. Wapń jest potrzebny dla człowieka, a fluor wzmacnia zęby, ale sytuacji brania za dużych dawek takich składników może spowodować kłopoty. Ujemny wpływ na szkliwo ma również ścieranie. Dlatego też nie powinno się używać za długo wybielających past do zębów (z niezwykle wysokim współczynnikiem ścieralności RDA).

Wyjątkową ostrożnością należy wykazać się również biorąc pod uwagę oczyszczanie zębów z resztek jedzenia. Zaniechanie higienizacji i odkładanie się nazębnego kamienia, osłabia szkliwo i wywołuje choroby dziąseł i zębów. Powinno się także poznać odpowiednią metodę szczotkowania, z tego powodu, że za mocne lub nieodpowiednie czyszczenie może osuwać linię dziąseł i ścierać szkliwo. Instrukcję odpowiedniego mycia i nitkowania zębów można poznać w gabinecie dentystycznym.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok