Uzupełnienia protetyczne – licówki zębowe

Metody wybielania zębów
19 czerwca, 2020
Czy trzeba kupować nici dentystyczne?
30 czerwca, 2020
Pokaż wszystkie

Uzupełnienia protetyczne – licówki zębowe

Licówki stomatologiczne należą do grupy uzupełnień protetycznych stałych, jakich głównym celem jest poprawa estetyki uśmiechu. Licówki to cienkie nakładki aplikowane na powierzchni zębów. Używając ich dentysta odnawia wygląd, kształt oraz kolor pojedynczych zębów. Przede wszystkim sprawdza się to na przykład, gdy są one martwe, nierówne albo przebarwione. Tak można zrównać poszczególne zęby stosując wydłużenie, skrócenie, zwężenie albo poszerzenie korony zęba. Licówka przydaje się także przy złamanym brzegu siecznym w przednim zębie. Zwykle pacjenci zgłaszają się po to rozwiązanie, chcąc usunąć przerwę pomiędzy jedynkami, czyli diastemę.

Licówki nakłada się na zęby naturalne, ale by to się udało, zęby trzeba przygotować. Przede wszystkim muszą być porządnie oczyszczone. Z uwagi na to przed założeniem licówek warto przeprowadzić skaling, piaskowanie oraz fluoryzację. Dodatkowo zęby, na jakie zostaną zaaplikowane licówki, muszą być oszlifowane. Szlifowanie zębów, choć wydaje się straszne, nie boli. Stomatolog troszczy się o to, żeby zabiegi były wysoce komfortowe dla pacjentów.

Zaletą licówek stomatologicznych jest to, że da się je dokładnie dobrać do naturalnego koloru zębów pacjenta. Dzięki temu są zupełnie niezauważalne, a zapewniają pożądany wygląd i kształt. Licówki stomatologiczne są całkiem trwałe, choć należy je wymieniać lub odświeżać. W zależności od materiału, z którego są wykonane (np. porcelanowe pozostają trwałe nawet przez 10 lat) oraz przestrzegania higieny, będą w najlepszym stanie na parę lat.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok