Do czego służy zdjęcie radiologiczne w gabinecie dentystycznym?
16 czerwca, 2020
Uzupełnienia protetyczne – licówki zębowe
26 czerwca, 2020
Pokaż wszystkie

Metody wybielania zębów

Niejeden marzy o promiennym i białym uśmiechu. Z uwagi na to na rynku znane są ciekawe metody wybielania, na jakie każdy może się zdecydować. Jednym z najczęściej stosowanych są oczywiście wszelkie pasty wybielające do zębów. Całkiem skutecznie eliminują przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby, ale nie niszczą szkliwa. Tak samo znane są lakiery, paski i żele wybielające do samodzielnej aplikacji. Można kupić je np. w sklepach lub w aptece, ale zazwyczaj jest to niezbyt dokładny sposób rozjaśniania zębów. Szczególnie w obszarze między zębami.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że skutecznym sposobem na wybielenie zębów jest porządne usuwanie osadów u dentysty na przykład zabiegiem scalingu. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia gwarantuje wybielenie zębów. Innym sposobem możliwym u stomatologa są również wybielające nakładki. Różnią się one od tych sprzedawanych w aptece tym, że są dokładnie dostosowywane do pacjenta na bazie wycisku jego zębów. Pacjent samodzielnie zakłada nakładki w domu i używa zgodnie z wytycznymi dentysty.

Najsilniejsze, profesjonalne przywracanie bieli zębów działa dzięki naświetleniu ich skonstruowanymi z tego powodu nowoczesnymi lampami. Taki sposób wybielania daje świetne wyniki w krótkim czasie. W przypadku bardzo przebarwionych albo zniszczonych zębów, dobrym sposobem jest zamaskowanie ich licówkami. Licówki przykryją zęby i dadzą im odpowiedni kolor.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok