Uzupełnienia protetyczne – licówki zębowe
26 czerwca, 2020
Dobry dentysta
3 lipca, 2020
Pokaż wszystkie

Czy trzeba kupować nici dentystyczne?

Każdy, kto chce odpowiednio dbać o zęby, musi skierować uwagę głównie na higienie i systematycznym odwiedzaniu stomatologa. Sumienne czyszczenie zębów eliminuje ryzyko powstawania próchniczych ubytków i zapaleń jamy ustnej. Oprócz szczoteczki do zębów świetnym sposobem do usuwania płytki nazębnej i resztek jedzenia są nici dentystyczne. Niestety, mimo wysokiej dostępności i różnorodności nitek, większość osób o nich zapomina.

Nicią stomatologiczną usuwa się pozostałości jedzenia oraz płytkę nazębną z przestrzeni międzyzębowych. Cała umiejętność bazuje na tym, żeby odpowiednio wprowadzić nić między zęby i stosować zawsze nowego fragmentu nici. Każdy pojedynczy ząb musi być oczyszczony osobno, ruchem od strony dziąsła do górnej części zęba. Należy pamiętać o robieniu pionowych ruchów – nigdy od boku na bok. Nić stomatologiczna musi być cały czas naciągnięta i obejmować ząb od tyłu lub od przodu, mniej więcej na kształt litery C.

Choć nitkowanie zdaje się łatwe, według niektórych osób wymaga wprawy. W przypadku niepewności warto wejść do gabinetu dentystycznego. Stomatolog lub higienistka stomatologiczna na pewno pokaże instruktarz właściwego korzystania z nici, przy okazji higienizacji zębów. Warto stosować nici stomatologiczne, ze względu na ich umiejętność dojścia do zakamarków, z którymi często nie radzi sobie szczoteczka. Dzięki niciom mamy pewność lepszej pielęgnacji jamy ustnej.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok