Implanty zębów – odbudowa kości
17 marca, 2021
W jakich sytuacjach potrzebny jest stomatolog endodonta?
18 marca, 2021

O jakości implantów zębów decyduje bardzo dużo elementów, ale jednym z podstawowych, jest ich mocna struktura zbliżona do naturalnego zęba. Implant zęba stworzony jest z trzech bazowych składników. Pierwszym jest śruba zastępująca korzeń zębowy. Przeważnie wykorzystanym tworzywem, z jakiego robi się śruby jest akceptowany przez organizm tytan. To właśnie śruba jest najistotniejszym elementem, ponieważ to ją stomatolog wszczepia w tkance kostnej, aby się z nią zintegrowała i robiła za trwałą bazę dla protezy.

Odbudowa protetyczna, to jest przeważnie korona, zastępuje ząb w zakresie wizualnym. Korony wyglądają jak normalne zęby zwłaszcza, gdy pacjent wybierze założenie w klinice stomatologicznej korony z cyrkonu. Jeśli jednak pacjent potrzebuje odbudowy większej ilości zębów, może wybrać inny rodzaj uzupełnienia protetycznego. Na implantach można oprzeć również mosty, a także pełne protezy. To oznacza, że drugim elementem struktury implantu jest odbudowa protetyczna wstawiana na śrubie. Ostatnim, szalenie ważnym elementem jest łącznik, który scala ze sobą odbudowę oraz śrubę.

Możemy wymienić też dwa rodzaje implantów zębów. Patrząc na materiały stosowane przez dentystów mogą to być implanty tytanowe lub cyrkonowe. Rodzaje te można posegregować również pod względem miejsca aplikacji wszczepu. Przeważnie wykorzystywane są stomatologiczne implanty zębów śródkostne, umieszczane głęboko w kości. Z kolei podokostnowe implanty stosuje się znacznie rzadziej, bo nie są tak głęboko wszczepiane i to sprawia, że są mało trwałe.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok