Sposób na bezzębie – implanty a proteza zębowa?
16 września, 2020
Wybielanie lampą Beyond
21 września, 2020

Stomatologia estetyczna – nowoczesne zabiegi

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na zdobytej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów oraz na rozwoju technik i technologii stosowanych w leczeniu zębów. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, dostępnych jest niemal od razu w trakcie jednej lub kilku wizyt w klinice dentystycznej. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z wielu zabiegów, które zmniejszają przebarwienia i poprawiają kształt i wygląd zębów, a nawet uzupełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki pojawi się u stomatologa, wychodzi z gabinetu zadowolony nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po zakończonym leczeniu zębów. Do niedawna na ostateczny efekt należało czekać aż do zakończenia leczenia i całkowitego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie powstała możliwość sprawdzenia efektu działań stomatologa zanim ten rozpocznie leczenie. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Czym to jest? Digital Smile Design to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – tj. kompletu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta dzięki specjalnemu programowi nanosi wszelkie poprawki. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów oraz wpływ zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo DSD można wykonać mając już stworzony plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian albo użyć programu w roli przyszykowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może przekazać dentyście jakiego efektu oczekuje, natomiast dentysta wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą potrzebne do uzyskania wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy wypełnić usunięte zęby nie tylko z uwagi na estetykę, ale i zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu wybiera wszczepienie implantu zębowego. Niestety do tej pory, choć implanty są najmocniejszym i według stomatologów najlepszym wśród protez, cały przebieg leczenia ciągnął się przez parę miesięcy, ponieważ aplikacja implantów dentystycznych wiąże się sporym czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły całkowite skrócenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym przypadku implant będzie musiał połączyć się z tkanką kostną, na co będzie trzeba poświęcić czasu, dzięki nowoczesnej technologii pacjent opuszcza klinikę dentystyczną ze wspaniałym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Stomatolodzy stworzyli do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką można zaaplikować bezpośrednio na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwie korzyści. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego gojenie. Kiedy już implant dentystyczny w pełni połączy się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, gdzie dentysta wymienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów lampą w gabinecie dentystycznym

Wybielanie zębów lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi sposobami wybielania zębów, wykorzystanie stworzonej do tego lampy gwarantuje o wiele widoczniejsze rezultaty przy zaledwie jednej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszelkie przebarwienia utworzone na skutek diety, dlatego że nawet zupełnie wyleczone zęby mogą mieć, brzydki żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, jaka usuwa większość przebarwień, a obok tego usuwa do 98% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też korzystny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów w klinice dentystycznej jest całkiem komfortowy i nie zajmuje dużo czasu. Bardzo ważnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dojść do całej jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może bez trudu regulować moc światła i tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można poprawić także przy użyciu protetycznych koron oraz licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów np. po zabiegu endodontycznym albo do osadzenia jej na implancie. Stosuje się je przede wszystkim z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują zwykłe zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, jakie aplikuje się od razu na powierzchnię zębów. Dzięki nim można ukryć trudne do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki używa się także jako sposób poprawy małych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy schować np. diastemę (przerwę między zębami) albo nadłamany fragment zęba.

edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok