Sposób na bezzębie – implanty a proteza zębowa?

Stomatolog Toruń
15 września, 2020
Stomatologia estetyczna
17 września, 2020
Pokaż wszystkie

Sposób na bezzębie – implanty a proteza zębowa?

Bezzębie, czyli całkowity brak zębów to przypadek wyjątkowy, gdzie należy wybrać się do stomatologa. Brak zębów wywołuje nie tylko nieprzyjemne uczucie, ale również niekorzystnie oddziałuje na zdrowie jamy ustnej. Zalecane w tym przypadku leczenie protetyczne zwraca funkcje jamy ustnej i możliwość właściwej artykulacji głosek (eliminuje seplenienie). Jak zatem odbudować na nowo estetykę uśmiechu i zdrowie?

Zajmujący się protetyką stomatolodzy mają parę sposobów, jednak obecnie często wybieranymi metodami są wszczepienie implantów lub wykorzystanie tradycyjnej protezy całkowitej. Choć oba te sposoby dobrze radzą sobie z bezzębiem, oba posiadają swoje minusy i plusy. Zdarza się, że używanie protezy może okazać się niewłaściwe z uwagi na na przykład niewłaściwe warunki anatomiczne jamy ustnej. Takie protezy nie są też wieczne. Raz na parę lat powinno się kupić nową protezę, ponieważ z biegiem lat są mniej dopasowane, jak były jako nowe.

Zastosowanie implantów zębów z kolei zajmuje większą ilość czasu, jednak rezultat jest długotrwały, bo dzięki regularnej pielęgnacji, może posłużyć do końca życia. Odbudowa funkcjonalności jamy ustnej za pomocą implantów to leczenie zajmujące więcej czasu ze względu na potrzebę włożenia implantu w kości żuchwy lub szczęki. Wszczepiony implant przed założeniem korony, która będzie zastępowała ząb, musi zrosnąć się z kością i tkankami. Dopiero po tym czasie można podejmować dalsze leczenie protetyczne.

Wybierając między implantami, a całkowitą protezą warto wziąć pod uwagę wygodę i komfort.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok