Stomatologia estetyczna
17 września, 2020
Odbudowa zębów na implantach zębowych
23 września, 2020
Pokaż wszystkie

Wybielanie lampą Beyond

Jak wybielać zęby, aby zdobyć satysfakcjonujący skutek?

Wybielanie zębów, zwłaszcza fachowymi technikami od stomatologa jest uznawane za najlepszy ze skutecznych działań estetycznych . W zależności od metody, można bez trudu osiągnąć biel zębów nawet o kilka tonów. Przeważnie wybielanie zębów skutkuje usunięciem przebarwień, pojawiających z np. barwiącej diety.

Pośród przyjmowanych przez pacjentów napojów i pokarmów znajduje się produktów, które wpływają na kolor zębów. Do zazwyczaj wyliczanych należą soki, kawa oraz niektóre kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak aby możliwe było zmniejszanie skutków pochłaniania barwiących pokarmów, dlatego że białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Zdarza się jednak, że nawet leczone zęby mają żółtawy kolor. Odpowiedzią na ten problem są wybielające zęby zabiegi. Oprócz codziennej pielęgnacji znanymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą wybrać profesjonalne zabiegi wybielania w gabinecie dentystycznym, np. poprzez naświetlanie specjalistycznymi lampami.

Najlepsza lampa wybielająca zęby

Najlepsze, profesjonalne przywracanie bieli zębów działa dzięki naświetleniu ich skonstruowanymi w tym celu specjalnymi lampami. Taki rodzaj wybielania zębów gwarantuje najlepsze efekty w krótkim czasie.

Jedną z najpopularniejszych lamp wybielających jest lampa Beyond, innowacyjna technologia, gwarantująca przyzwoite i trwałe rezultaty nawet po jednym zabiegu wybielania. Ponadto taka technika usuwa do 98% bakterii gromadzących się w jamie ustnej i minimalizuje stany zapalne przyzębia, a także wspiera hartowanie wypełnień i kompozytów dentystycznych. Tak więc wybielanie zębów, choć najbardziej oczekiwane, nie jest wyłącznym dodatnim skutkiem zabiegu.

Lampa Beyond jest nowoczesnym narzędziem, z ramieniem obracającym się w zasięgu 360°, co oznacza, że może zostać dostosowana do wielu pozycji pacjenta, co zwiększa dokładność pracy i wygodę. Dodatkowo również moc naświetlania może zostać dobrana do wymagań pacjenta, w zgodzie z zaleceniami lekarza stomatologa. Natężenie lampy może mieć trzy warianty: intensywne, standardowe lub łagodne z uwagi na to, jak mocne są przebarwienia.

Inne metody wybielania zębów

Większość ludzi marzy o wspaniałym i zupełnie białym uśmiechu. Z tej przyczyny ogólnie znane są ciekawe techniki wybielania, na jakie pacjenci mogą się zdecydować. Jednym z najczęściej stosowanych są rzecz jasna wszelkiego rodzaju pasty wybielające do zębów. Całkiem nieźle eliminują przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby i nie uszkadzają szkliwa. Równie znane są lakiery, paski i wybielające żele do aplikacji w domu. Można je dostać np. w aptece albo w sklepach, ale często jest to dość niedokładny sposób wybielania zębów. Zwłaszcza między zębami.

Nie każdy wie, że świetnym sposobem wybielania zębów jest profesjonalne oczyszczenie ich klinice stomatologicznej np. zabiegiem scalingu. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia zapewnia przywrócenie bieli zębów. Innym sposobem możliwym klinice stomatologicznej są też specjalne nakładki. W odróżnieniu od tych kupionych w aptece są dokładnie dobrane do pacjenta na bazie odcisku jego uzębienia. Pacjent sam aplikuje nakładki w domu i stosuje według wytycznych stomatologa.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Co robić, żeby wybielanie zębów było skuteczne i w pełni bezpieczne? Bazą bezpiecznego wybielania zębów jest kontakt z dentystą. Już teraz wiemy wszelkie babcine metody, choć na pierwszy rzut oka dają efekt, w rzeczywistości psują szkliwo i szybko drażnią dziąsła. Stomatolog dzięki swojej wiedzy pomoże sprawdzić, która technika spośród polecanych na rynku, będzie najlepsza dla zębów pacjenta. Oprócz tego oceni zdrowie zębów i stwierdzi, czy przed wybielaniem zębów niezbędne będzie leczenie.

Bez względu na sposoby wybielania zębów, trzeba upewnić się, aby kupowane były one z zaufanych źródeł. Najbardziej znane żele czy nakładki wybielające warto kupić w wypróbowanych punktach albo z rekomendacji stomatologa. Wielkie promocje nie gwarantują bezpiecznego wybielenia zębów. Dlatego warto udać się na profesjonalne wybielanie zębów u stomatologa. Dzięki temu mamy gwarancję, że stomatolog używa certyfikowane produkty, a dzięki swojego doświadczenia wykona bezpieczny zabieg.

Jak szybko widoczne będą rezultaty wybielania zębów?

Warto wspomnieć, że wybielanie zębów nie działa od razu. Na przykład wybielanie zębów techniką nakładkową zabiera kilka tygodni. Wybielanie zębów lampą przyniesie prędki efekt, ale trzeba mieć na uwadze to, że zęby na kilka dni mogą być nadwrażliwe. Zwykle tuż po zabiegu wybielania zębów trzeba też przenieść się na tzw. białą dietę, żeby nie popsuć dopiero co uzyskanego rezultatu. Jeżeli będziemy słuchać zaleceń stomatologa, rezultat wybielania zębów będzie trwały.

Skuteczność wybielania zębów

W jakich sytuacjach wybielanie zębów nie działa? Wyeliminowanie przebarwień powstałych na skutek diety odsłania naturalny odcień zębów, a te często nie są całkiem białe. Bywa tak, że zęby naturalnie są kremowe, lekko żółte, a niekiedy nawet sine. Zdarza się tak, że zęby zmieniają kolor np. na skutek używanych leków albo w wypadku martwych zębów. W takiej sytuacji nie osiągniemy całkowitej bieli preparatami wybielającymi zęby z drogerii, ani profesjonalnym zabiegiem wybielania u stomatologa.

Co, gdy wybielanie zębów nie przynosi rezultatów? W takim przypadku decydujemy się inne zabiegi estetyczne znane u dentysty. Skutecznym sposobem będzie nałożenie licówek dentystycznych. Te niewielkie nakładki, które trwale zakładamy na zęby, mają bardzo dużo plusów. Oprócz tego, że możemy dostosować ich kolor według preferencji pacjentów, dzięki licówkom stomatolog może dokonać też niewielkiej korekty kształtu zębów (na przykład zakrywanie diastemy). Dlatego też trzeba przed wybielaniem zębów skontaktować się ze stomatologiem, aby ocenił, która technika będzie skuteczna.

Wybielanie zębów Toruń

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok