Czy aparat ortodontyczny uniemożliwia leczenie zębów?
27 lutego, 2021
Jak zakładane są licówki
28 lutego, 2021

Wielu marzy o wspaniałym i białym uśmiechu. Z tego względu na rynku znane są odmienne metody wybielania, na które każdy może wypróbować. Jednym z najpopularniejszych są oczywiście różne wybielające pasty do zębów. Całkiem nieźle usuwają przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby, ale nie niszczą szkliwa. Tak samo znane są lakiery, paski i żele wybielające do nakładania w domu. Można kupić je na przykład w sklepach lub w aptece, ale zazwyczaj to dość niedokładny sposób rozjaśniania zębów. Szczególnie w obszarze między zębami.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że świetnym sposobem wybielania zębów jest staranne usunięcie płytki nazębnej w gabinecie stomatologicznym np. przez zabieg scalingu. Usunięcie kamienia i przebarwień gwarantuje przywrócenie bieli zębów. Następnym sposobem dostępnym u dentysty są też wybielające nakładki. Różnią się one od tych kupionych w aptece tym, że są dokładnie dobrane do pacjenta na bazie odcisku jego uzębienia. Pacjent sam zakłada nakładki po wizycie u dentysty i korzysta z nich zgodnie z ustaleniami stomatologa.

Najbardziej profesjonalne wybielanie zębów działa dzięki naświetleniu ich przygotowanymi w tym celu specjalnymi lampami. Ta metoda wybielania zębów daje świetne efekty już po jednym razie. W wypadku silnie przebarwionych albo zniszczonych zębów, skutecznym sposobem jest zamaskowanie ich licówkami. Licówki przykryją zęby i nadadzą im pożądany kolor.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok