Sposoby wybielania zębów
27 lutego, 2021
Jakie są zalety nici dentystycznych?
28 lutego, 2021

Licówki stomatologiczne należą do grupy stałych uzupełnień protetycznych, których podstawowym celem jest odnowa estetycznego uśmiechu. Licówki to cienkie nakładki aplikowane na powierzchni zębów. Używając ich dentysta odnawia wygląd, kolor i kształt odrębnych zębów. Szczególnie sprawdza się to w przypadku, kiedy są one nierówne, martwe czy brzydko przebarwione. W ten sposób można ujednolicić odrębne zęby stosując wydłużenie, skrócenie, poszerzenie lub zwężenie korony zęba. Licówka przydaje się też przy złamanym brzegu siecznym w przednim zębie. Zwykle pacjenci zgłaszają się po to rozwiązanie, pragnąc usunąć przerwę między zębami, czyli diastemę.

Licówki zakłada się na wierzch zębów naturalnych, lecz by było to możliwe, zęby należy przygotować. Po pierwsze muszą zostać odpowiednio oczyszczone. Dlatego przed założeniem licówek dobrze wykonać skaling, piaskowanie i fluoryzację. Dodatkowo zęby, na które zostaną nałożone licówki, muszą zostać oszlifowane. Szlifowanie zębów, chociaż sprawia wrażenie strasznego, nie boli. Dentysta dba o to, by zabiegi były bardzo komfortowe dla pacjentów.

Zaletą licówek stomatologicznych jest to, że da się je bardzo dokładnie dostosować do koloru zębów pacjenta. To oznacza, że są zupełnie niewidoczne, a nadają planowany kształt i wygląd. Licówki stomatologiczne są całkiem trwałe, choć należy je wymieniać lub odświeżać. W zależności od tego, z czego są wykonane (np. porcelanowe pozostają trwałe nawet na ok. 10 lat) i zachowywania higieny, będą w dobrym stanie przez parę lat.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok