Jak zakładane są licówki
28 lutego, 2021
Czemu puchną dziąsła?
1 marca, 2021
Pokaż wszystkie

Ten, kto chciałby prawidłowo troszczyć się o swoje zęby, musi skupić uwagę w głównej mierze na higienie i częstym odwiedzaniu stomatologa. Porządne mycie zębów usuwa ryzyko powstawania próchniczych ubytków i stanów zapalnych. Oprócz szczoteczki do zębów świetnym narzędziem do usuwania płytki nazębnej i resztek jedzenia są dentystyczne nici. Niestety, pomimo wysokiej dostępności i różnorodności nitek, większość osób o nich zapomina.

Nicią dentystyczną oczyszcza się resztki jedzenia oraz płytkę nazębną z pomiędzy zębów. Cała sztuczka polega na tym, aby właściwie włożyć nić pomiędzy zęby i stosować zawsze nowego fragmentu nici. Każdy ząb musi zostać oczyszczony oddzielnie, ruchem od dziąsła do górnej części zęba. Należy pamiętać o robieniu ruchów pionowych – nigdy od boku na bok. Nić dentystyczna musi być cały czas napięta i obejmować ząb od tyłu lub od przodu, w kształcie litery C.

Choć nitkowanie wydaje się proste, według niektórych osób wymaga ćwiczeń. W przypadku wahań warto skorzystać z usług gabinetu dentystycznego. Stomatolog albo higienistka stomatologiczna z pewnością zaprezentuje instruktarz prawidłowego korzystania z nici, np. podczas wizyty higienizacji zębów. Warto stosować nici dentystyczne, ze względu na ich umiejętność dojścia do zakamarków, gdzie nie zawsze radzi sobie samo mycie. Dzięki niciom zyskujemy pewność skuteczniejszej pielęgnacji zębów.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok