Czy aparat ortodontyczny uniemożliwia leczenie zębów?

Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego – pomoc dentysty
26 lutego, 2021
Sposoby wybielania zębów
27 lutego, 2021

To, czy wolno naprawiać zęby w ciągu leczenia aparatem na zęby, zdecydowanie ciekawi pacjentów, którzy zdecydowali się na stały aparat. Nie należy wyjmować go samodzielnie, z tego powodu po wystąpieniu problemów konieczna jest wizyta u stomatologa ortodonty. Przed rozpoczęciem leczenia aparatem na zęby każdy pacjent musi zatroszczyć się o to, aby jego zęby zostały całkowicie wyleczone. W taki sposób neutralizuje się ryzyko dodatkowych wizyt naprawczych podczas noszenia aparatu na zęby. Na dobrą sprawę nie ma przeciwwskazań do leczenia zębów, kiedy pacjent nosi stały aparat ortodontyczny.

Używanie aparatu na zęby łączy się większą koniecznością dbania o zęby. Ze względu na zamontowane na powierzchni zębów i inne fragmenty konstrukcji aparatu ortodontycznego, czyszczenie resztek i osadów jedzenia jest trudniejsze. Z tego powodu pacjenci korzystający z leczenia ortodontycznego muszą staranniej myć zęby, szczególnie w pobliżu aparatu na zęby. Zapominanie zasad higieny w tym czasie, może sprawić, że na uprzednio wyleczonych zębach pokażą się zmiany próchnicowe. W takiej sytuacji powinno się wybrać się na wizytę u stomatologa. Lekceważenie próchnicy z uwagi na ortodontyczny aparat może spowodować ujemne skutki. Próchnica bez trudu przechodzi na inne zęby, dlatego lepiej usunąć problem.

Leczenie podczas korzystania z aparatu jest możliwe. Jeżeli aparat uniemożliwia dojście do nadpsutego zęba, można go zdjąć na czas leczenia. Taki zabieg nie zagrozi skuteczności leczenia ortodontycznego.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok