Przeznaczenie koron protetycznych od dentysty

W jaki sposób troszczyć się o szkliwo według zaleceń stomatologa? 
25 lutego, 2021
Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego – pomoc dentysty
26 lutego, 2021

Korony protetyczne mają w stomatologii duże zastosowanie. W głównej mierze są świetnymi zamiennikami pojedynczych zębów, jakie uległy zniszczeniu albo oczekują rekonstrukcji np. po leczeniu kanałowym. Korony mocuje się także na implantach w przypadku, kiedy konieczne jest uzupełnienie całkowitego usunięcia zęba.

Korony zębowe formowane są też z różnych surowców. Obecnie zazwyczaj wykorzystywane są korony porcelanowe lub cyrkonowe na podbudowie ceramicznej. Podstawową zaletą tego rodzaju rekonstrukcji zębów jest to, że korony charakteryzuje wysoka trwałość. Przy użyciu koron można ukryć wszelkie defekty zębów, dla przykładu kiedy są z jakiejś przyczyny naruszone albo są brzydsze niż kiedyś. To dlatego, że korony wyglądem przypominają naturalne zęby i ulepszają estetykę jamy ustnej.

Pod koronami można schować przebarwienia lub nierówności. By stało się to możliwe należy oszlifować ząb pod to rozwiązanie protetyczne. Nie jest to koniecznie w przypadku koron zaaplikowanych na implantach. Podczas takich zabiegów chirurg stomatolog nie szlifuje pozostałych zębów, tylko wypełnia miejsce między nimi. Cena korony protetycznej przyjmuje wartość uzależnioną od z materiału, z jakiego ją wytworzono. Koszt korony podbija też to, czy zostanie zaaplikowana na ząb lub jego fragment, czy na implant.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok