Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Korony cyrkonowe na implantach Toruń
24 września, 2019
Fluoryzacja zębów
25 września, 2019
Pokaż wszystkie

Piaskowanie zębów Toruń

piaskowanie zębów toruń

Piękny uśmiech jest wynikiem nie tylko poprzez odpowiednie leczenie stomatologiczne, ale także dzięki poprawnej profilaktyce oraz zabiegom utrzymującym zdrowie oraz higienę jamy ustnej. Do zabiegów stomatologicznych z działu profilaktyki włącza się również piaskowanie zębów, które tak jak w przypadku innych zabiegów typowo profilaktycznych, powinno być przeprowadzane w gabinecie dentystycznym co najmniej dwa razy w roku lub częściej, w zależności od osobistych potrzeb pacjenta.

Piaskowanie zębów działa na zasadzie usuwania z zębów osadu oraz przebarwień formujących między innymi od częstego picia herbaty, kawy czy palenia papierosów. Zabieg wykonuje lekarz dentysta lub certyfikowane higienistki stomatologiczne przy wykorzystaniu piaskarki stomatologicznej, która w dokładny sposób nakierowuje strumień wody z mieszanką piasku stomatologicznego na zęby i porządnie je oczyszcza. Ponadto zawarte w strumieniu cząsteczki zostały w taki sposób stworzone pod kątem twardości i rozmiaru, by nie wywoływały złych skutków, czyli przykładowo nie niszczyły szkliwa.

Piaskowanie zębów z reguły nie boli, ale w przypadku pacjentów z wysoką nadwrażliwością może powodować dyskomfort. Ta metoda profilaktyki jamy ustnej, nie tylko usuwa osad, ale także przywraca zębom ich naturalna biel, nadaje im gładkośc i połysk. Precyzja takiego zabiegu wynika z tego, że piaskarka stomatologiczna dostaje się do trudnodostępnych miejsc, które nie zawsze da się oczyścić poprzez samo szczotkowanie i daje pewność pełnej higienizacji.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok