Ligatury ortodontyczne - ortodonta Toruń
Ligatury ortodontyczne
24 września, 2019
piaskowanie zębów toruń
Piaskowanie zębów Toruń
24 września, 2019
Pokaż wszystkie

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Odpowiedzią na potrzeby pacjentów z brakującymi zębami są zabiegi implantacji, czyli aplikowania sztucznych zębów w miejscu albo miejscach, z których z niezależnych powodów doszło do usunięcia zębów. O ile sam implant, wykonywany najczęściej z tytanu, umieszcza się w kości szczęki i jest niewidzialny dla innych ludzi, tak wybór materiału na koronę zęba jest jeszcze bardziej ważny. Głównym zadaniem sztucznej korony zęba jest szczere odwzorowanie naturalnych zębów w jamie ustnej, by różnica między nimi była niewidoczna.

Jednym z najdoskonalszych tworzyw na koronę na implant jest cyrkon. Korony cyrkonowe cechują się dużą trwałością i odpornością na urazy mechaniczne, zgodnością biologiczną, a także barwą, która przypomina prawdziwe zęby. To oznacza, że wielką zaletą koron cyrkonowych jest ich niezwykła estetyka, która zadowoli ceniących dobry wygląd pacjentów. Dodatkowo cyrkonowe korony nie powodują przebarwień dziąseł (tak jak to jest możliwe w przypadku innych materiałów) i mało ważą, co zaniża ryzyko przeciążenia.

Innymi ważnymi walorami cyrkonowych koron na implantach jest też to, że w trakcie korzystania, ich obecność w jamie ustnej nie wpływa na smak spożywanego posiłku czy napojów. Ponadto są one niewrażliwe na szkodliwość kwasów, powstających z rozkładu cukrów i na zmiany termiczne i korozję. Co więcej w trakcie wykonywanych na całym świecie klinicznych badań, nie wykryto u pacjentów żadnych alergicznych reakcji. Korony cyrkonowe na implantach mają zatem wiele pozytywnych cech, choć ich świetna jakość mocno zawyża ich cenę.

https://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok