Stomatolog leczenie na raty kredy na implanty
Dentysta na kredyt
24 września, 2019
Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Korony cyrkonowe na implantach Toruń
24 września, 2019
Pokaż wszystkie

Ligatury ortodontyczne

Ligatury ortodontyczne - ortodonta Toruń

Decyzja o polepszeniu zdrowia i wyglądu jamy ustnej zazwyczaj łączy się też z leczeniem ortodontycznym, czyli działaniem mającym na celu wyprostowanie wykrzywionych zębów i usunięcie nabytych lub wrodzonych wad zgryzu. Wśród dostępnych typów aparatów ortodontycznych, aparat stały wciąż jest oceniany jako najlepszy i przynoszący najtrwalsze rezultaty. By aparat ortodontyczny właściwie spełniał swoją rolę, musi być odpowiednio założony. Mocą, która oddziałuje na zęby w aparacie stałym jest łuk ortodontyczny przytwierdzony do specjalnych zamków przyklejonych do poszczególnych zębów. Ligatury ortodontyczne maja za zadanie utrzymanie łuku przy zamkach.

Ligatury ortodontyczne są małymi gumkami, które przytrzymują znaczące elementy aparatu we właściwym miejscu, żeby działanie aparatu było zgodne z wytycznymi lekarza stomatologa i przygotowanym planem leczenia. Niepoprawnie ustawiony aparat może dawać złe skutki i zamiast działania naprawczego jedynie zaszkodzi, przykładowo poprzez przesuwanie zębów w niewłaściwą stronę i tym samym pogłębienie wady. Z tego powodu choć ligatury ortodontyczne wydają się niewielkim elementem budowy aparatu stałego, posiadają ogromne znaczenie dla właściwego leczenia ortodontycznego.

Dla szerszego uatrakcyjnienia, ligatury ortodontyczne można kupić w wielu kolorach, co szczególnie cieszy młodych pacjentów. Starsi pacjenci zwykle wybierają kolory ligatur tak, żeby były one prawie niewidoczne, nie odznaczały się zbyt mocno na tle zębów albo z uwagi na to, czy istnieje możliwość przebarwień ligatury w czasie użytkowania (ten problem dotyczy głównie ligatur w białym albo innym jasnym kolorze). Zzwyczaj ligatury ortodontyczne wymienia się w ciągu miesiąca albo półtora miesiąca.

https://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/ortodonta-torun/

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok