piaskowanie zębów toruń
Piaskowanie zębów Toruń
24 września, 2019
Wybielanie zębów – lampa beyond Toruń
16 października, 2019
Pokaż wszystkie

Fluoryzacja zębów

Utrzymanie zdrowych zębów zależy od czestych wizyt w gabinecie stomatologicznym, naprawy wszelkich ubytków, leczenia stomatologicznego oraz od odpowiedniej profilaktyki jamy ustnej. Zdrowe i zadbane zęby można jednak wspomagać i dodatkowo chronić przed rozwojem chorób i mnożeniem się bakterii. Jednym ze sposobów używanych w stomatologii, jest fluoryzacja zębów, której głównym zadaniem jest ochrona przed próchnicą i nadwrażliwością.

Fluoryzacja zębów wykonywana jest przez lekarza stomatologa albo dyplomowane higienistki dentystyczne i polega na nakładaniu bezpośrednio na zęby specjalnego preparatu – pianki lub żelu – z wysokim stężeniem fluoru w składzie. Fluoryzacja nie wywołuje żadnego dyskomfortu, ale za to wzmacnia szkliwo i pomnażą jego odporność na kwasy i bakterie wywodzące z przyjmowania napojów i pokarmów. Co więcej korzystnie wpływa na remineralizację (odbudowę) szkliwa, w miejscach z minimalnymi ubytkami. Fluoryzacja wspomaga także wytwarzanie ochronnej bariery, dzięki czemu powstawanie kamienia nazębnego będzie trudniejsze.

Warto pamiętać, że przyswajanie fluoru w dużych ilościach może mieć negatywny wpływ na organizm, z tego powodu zabieg fluoryzacji powinien być przeprowadzany w określonej przez wprawionego lekarza stomatologa częstotliwości i wykonywany wyłącznie w klinice dentystycznej. Jeden zabieg ma w składzie bezpieczną ilość fluoru, dlatego jeśli leczenie przebiega zgodnie z zaleceniami stomatologa nie nie trzeba się obawiać. Między profesjonalnymi zabiegami fluoryzacji zębów, na co dzień można korzystać z past albo płukanek z małym stężeniem fluoru.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok