Dbaj o czystość zębów
13 lutego, 2021
U kogo lepiej nie wszczepiać implantów?
14 lutego, 2021
Pokaż wszystkie

Leczenie zachowawcze, to jedno z najczęstszych działań dentysty, choć wzbudza wiele obaw pośród pacjentów, wcale nie jest straszne. Jego podstawowym zadaniem jest diagnoza i leczenie ubytków próchniczych oraz chorób zębów i przyzębia. Pomimo obszernego zastosowania, leczenie zachowawcze nie jest wymagającym albo bolącym procesem. Dzięki subtelnym metodom i delikatności pracy dentysty, zabieg jest w pełni komfortowy.

W gabinetach dentystycznych wszelkie zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej realizowane są z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. To powoduje, że naprawa zębów jest bezbolesna i jest w pełni wygodne dla pacjenta. Po zastosowaniu znieczulenia pacjent może całkowicie zrelaksować się na czas zabiegu. Podczas właściwego przebiegu leczenia, dentysta oczyszcza, leczy, a potem odbudowuje kolor i kształt zęba. Ostatecznie odtworzony ząb musi pasować do reszty, dlatego dentysta dobiera jego kształt. Tym sposobem zostaje utrzymany dobry kontakt między zębami.

Leczenie zachowawcze daje pewność pacjentowi, że jego jama ustna pozostaje zdrowa, a wszelkie zmiany próchnicze będą zlikwidowane. Systematyczne kontrole i dbałość o zdrowie jamy ustnej eliminują bóle oraz problemy powstające na skutek pogłębienia nieleczonych chorób.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok