Przebieg aplikowania implantów zębów
13 lutego, 2021
Leczenie zachowawcze krok po kroku
14 lutego, 2021

Wbrew pozorom nie wszyscy wiedzą, jak poprawnie pielęgnować czystość jamy ustnej. Niestety niewiele osób zna wartość regularnego szczotkowanie zębów. Żeby utrzymać zdrowie i czystość jamy ustnej zaleca się szczotkowanie zębów co najmniej dwukrotnie w ciągu dnia przez dwie lub trzy minuty. Choć najbardziej wskazane przez dentystów jest szorowanie zębów zawsze po jedzeniu. Dzięki systematycznemu szorowaniu o wiele łatwiej przeciwdziałać rozwojowi próchnicy zębów, odkładaniu się kamienia nazębnego albo rozwojowi nieprzyjemnych chorób dziąseł i przyzębia.

Zwykle dolegliwości jamy ustnej nie powstają ze zbyt nieregularnej higieny, a z niewiedzy. Nie każdy wie, jak poprawnie szorować zęby szczoteczką oraz w jaki sposób stosować nici dentystycznych. Bywa tak, że pacjenci systematycznie myją zęby, jednak nie robią tego zbyt poprawnie. Z tego powodu w  gabinetach dentystycznych, wykonywany jest instruktaż właściwej higienizacji jamy ustnej. Pokazuje go wyspecjalizowana higienistka stomatologiczna obok zabiegów oczyszczających i wzmacniających zęby.

Dzięki takiemu szkoleniu pacjenci poznają techniki szczotkowania oraz używania nici dentystycznych, a także błędy, które zazwyczaj robili w ciągu codziennej pielęgnacji. Warto pamiętać, że wszelkie podejmowane kroki, których celem jest zachowanie zdrowia jamy ustnej, pozwalają cieszyć się pięknym uśmiechem przez dłuższy czas.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok