kiedy warto kupić aparat ortodontyczny dla dziecka

dziecko u dentysty leczenie zębów mlecznych
Leczenie zębów dziecka
20 lutego, 2021
Dlaczego należy zdejmować na noc ruchome protezy zębów?
21 lutego, 2021
Pokaż wszystkie

By zęby stałe były zdrowe oraz proste, warto mieć dziecko na oku praktycznie od początku formowania uzębienia. Zwykle wady pojawiają się już w przypadku mlecznych zębów, a brak reakcji na zmian, może przełożyć się na formę zębów stałych. Z uwagi na to na pierwsze wizyty w gabinecie dentystycznym należy zabrać dziecko już około 7 roku życia. Ortodonta zbada wtedy stan uzębienia malucha, a w razie potrzeby rozpocznie leczenie.

Aparatem ortodontycznym skierowany oraz zazwyczaj wskazanym dla dzieci w w wieku 4 – 12 lat jest aparat ruchomy. Jest on zbudowany z drucianych pętli oraz akrylowej płytki, jakie w indywidualny sposób są dobierane do pacjenta. Z reguły korzysta się z nich do momentu, gdy w jamie ustnej dziecka wyjdą wszystkie zęby stałe. Co ważne, leczenie ortodontyczne przy użyciu takiego aparatu na zęby daje stosunkowo szybkie oraz pewne rezultaty.

Wielką zaletą ruchomego aparatu na zęby jest to, że w przypadku potrzeby można go bez przeszkód zdjąć. Sprawdza się to choćby podczas posiłków lub w celu dokładnego mycia zębów. Zazwyczaj dentyści zalecają używanie ruchomego aparatu na zęby przez przynajmniej kilkanaście godzin w ciągu dnia. Tylko wtedy leczenie będzie efektywne oraz przyniesie chciane rezultaty. Pełen proces leczenia odbywa się pod opieką ortodonty, podczas wizyt kontrolnych.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok