protezy zębowe i uzupełnienia protetyczne dla pacjenta z gabinetu stomatologicznego
Proteza od stomatologa – wkład koronowo-korzeniowy
10 marca, 2020
jak dbać o protezę zębów? dlaczego należy zdjąć protezę przed snem?
Czy powinno się wyjmować w ciągu nocy ruchome protezy zębów?
24 marca, 2020
Pokaż wszystkie

Czym są korony protetyczne w stomatologii

korony protetyczne zakładane są w gabinecie dentystycznym

W stomatologii korony protetyczne mają szerokie przeznaczenie. W szczególności są świetnymi zamiennikami pojedynczych zębów, które zepsuły się albo potrzebują odnowy po leczeniu kanałowym. Korony mocuje się także na implantach w przypadku, gdy niezbędne jest wypełnienie zupełnego usunięcia zęba.

Korony zębowe wytwarzane są także z wielu surowców. Współcześnie najbardziej znane są korony porcelanowe lub cyrkonowe z ceramiczną podbudową. Nadrzędną zaletą tego rodzaju odnowy zębów jest to, że korony cechuje duża wytrzymałość. Przy użyciu koron można zasłonić wszelkie defekty zębów, na przykład gdy są z jakiegoś powodu naruszone albo są mniej efektowne niż kiedyś. To dlatego, że korony swoim kształtem przypominają naturalne zęby i podnoszą wygląd jamy ustnej.

Pod koronami można ukryć nierówności albo przebarwienia. By było to wykonalne należy obrobić ząb pod takie rozwiązanie protetyczne. Nie trzeba jednak tego robić w przypadku koron postawionych na implantach. Przy takich zabiegach chirurg stomatolog nie narusza w żaden sposób sąsiadujących zębów, zamiast tego wypełnia lukę pomiędzy nimi. Koszt korony protetycznej zależy od z surowca, z jakiego ją stworzono. Cenę korony podbija także to, czy jest zaaplikowana na ząb albo jego fragment, czy na implant.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok