Czy profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym lampą wybielającą u wszystkich jest skuteczne?

Bezpieczne wybielanie zębów u stomatologa
31 sierpnia, 2020
Skąd wiadomo, że najlepsze będzie leczenie kanałowe?
9 września, 2020
Pokaż wszystkie

Czy profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym lampą wybielającą u wszystkich jest skuteczne?

Wybielanie zębów, szczególnie profesjonalnymi metodami od stomatologa uważane jest jako najlepszy ze skutecznych zabiegów estetycznych . W zależności od techniki, da się bez trudu przywrócić biel zębów widoczniejszą nawet o parę tonów. Przeważnie wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, powstałych na skutek np. kolorowej diety. Może jednak zdarzyć się tak, że wybielanie zębów okaże się bezowocne.

Kiedy wybielanie nie daje rezultatów? Usunięcie przebarwień pochodzących z diety pokazuje naturalny odcień zębów, a one często nie są do końca białe. Bywa tak, że zęby naturalnie są lekko żółte, kremowe, a nawet sine. Zdarza się tak, że zęby zmieniają kolor np. na skutek używanych leków lub w przypadku martwych zębów. W takiej sytuacji nie uzyskamy całkowitej bieli preparatami wybielającymi , ani profesjonalnym zabiegiem wybielania w klinice stomatologicznej.

Jak sobie radzić, gdy zabieg wybielania zębów nie przynosi rezultatów? W takim przypadku sięgamy po inne zabiegi stomatologii estetycznej u dentysty. Najlepszym sposobem będzie założenie licówek dentystycznych. Te niewielkie nakładki, jakie trwale zakładamy na zęby, mają bardzo dużo plusów. Poza tym, że możemy dopasować ich kolor do potrzeb pacjentów, za pomocą licówek dentysta może dokonać także niewielkiej korekty kształtu zębów (na przykład usuwanie diastemy). Z uwagi na to warto przed wybielaniem skonsultować się z dentystą, żeby stwierdził, która technika będzie dla nas skuteczna.

 

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok