Bezpieczne wybielanie zębów u stomatologa

Radiologia u dentysty
29 sierpnia, 2020
Czy profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym lampą wybielającą u wszystkich jest skuteczne?
4 września, 2020
Pokaż wszystkie

Bezpieczne wybielanie zębów u stomatologa

Jak to robić, by wybielanie zębów było skuteczne oraz bardzo bezpieczne? Fundamentem bezpieczeństwa wybielania zębów jest konsultacja ze stomatologiem. Już teraz wiadomo wszystkie domowe sposoby, choć teoretycznie działają, tak naprawdę rysują szkliwo oraz często drażnią dziąsła. Dentysta fachowo pomoże sprawdzić, jaka technika spośród polecanych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla zębów pacjenta. Oprócz tego obejrzy stan zębów oraz podpowie, czy przed wybielaniem zębów niezbędne będzie najpierw naprawa.

Bez względu na sposoby wybielania zębów, trzeba upewnić się, aby pochodziły one zaufanych źródeł. Ogólnodostępne nakładki albo żele wybielające lepiej nabyć w wypróbowanych punktach lub z polecenia stomatologa. Okazyjne promocje nie zapewniają bezpiecznego efektu wybielenia zębów. Z tego względu warto udać się na fachowe wybielanie zębów w klinice stomatologicznej. Tak mamy pewność, że dentysta stosuje certyfikowane wyroby, a na bazie swojego doświadczenia wykona bezpieczny zabieg.

Warto dodać, że wybielanie zębów nie działa natychmiast. Na przykład wybielanie zębów metodą nakładkową trwa kilka tygodni. Wybielanie zębów lampą da szybki rezultat, ale trzeba mieć na uwadze to, że zęby na kilka dni mogą stać się nadwrażliwe. Przeważnie tuż po wybielaniu zębów trzeba również stosować białą dietę, by nie zniszczyć świeżo osiągniętego efektu. Jeżeli zastosujemy się zaleceń stomatologa, rezultat wybielania zębów będzie utrzymywał się na długo.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok