Czemu bolą mnie dziąsła?
17 lipca, 2020
Czysty gabinet stomatologiczny –  bezpieczne usługi
24 lipca, 2020
Pokaż wszystkie

Co niszczy zdrowie zębów?

Zwykle powtarza się o tym, jak konieczna jest dbałość o zęby i właściwa higienizacja jamy ustnej. Dentyści ostrzegają przed skutkami braku szczotkowania zębów, ale istnieje też sporo innych negatywnych przyczyn. Co szkodzi zębom obok niedoboru higieny albo tak samo znanymi z psucia słodkościami? Przeważnie są to drobne nawyki, jakie źle oddziałują na stan zębów.

Na szczycie wszelkich list na temat niszczenia zębów muszą pojawić się papierosy. Jak wiadomo zawarte w nich szkodliwe substancje nie tylko szkodzą zębom, ale i ogólnie organizmowi. Są tacy ludzie, którzy mają upodobanie do używania zębów jako otwieracza do butelek. Tego rodzaju postępowanie nie tylko naraża zęby na mikropęknięcia i uszkodzenia, ale też zwiększa zagrożenie ukruszenia. Takie same skutki przynosi zaciskanie i zgrzytanie zębami. Spowodowane tym przedwczesne starcie zębów, sprawia zniszczenie ich głównej ochrony. Zęby niszczy również obgryzanie paznokci, długopisów czy ołówków. To natomiast sprzyja przenoszeniu się bakterii i rozwojowi próchnicy.

Przyzwyczajenia jedzeniowe też są istotne jeśli chodzi o zdrowie zębów. Przekąski między posiłkami wytwarzają osad na zębach, którego większość osób nie oczyszcza w trakcie pełnego wrażeń dnia. Warto też wiedzieć, że niektóre pokarmy i płyny powodują przebarwienia lub niszczą szkliwo ze względu na wielką zawartość kwasów.

Właściwa higiena pomaga w przeciwdziałaniu niszczeniu zębów, ale należy pamiętać, żeby robić to odpowiednio. Za silne szczotkowanie niszczy szkliwo i podrażnia  dziąsła. Warto więc szczotkować z uwagą.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok